Web siteniz mobil uyumlu mu
Teknoloji

Teknolojinin Devleri En Etkili “100” de..

Time’ın “en etkili” 100 ismi bir araya getirdiği listede, teknolojinin devleri cirit atıyor!
Time dergisi, 2012 senesinde dünyadaki 100 “en etkili” kişinin listesini yayınladı. Listede iş adamları, ünlüler ve liderler arasında birkaç teknolojik isim de bulunuyor.

Listedeki teknolojik isimler arasında Apple CEO’su Tim Cook, Facebook COO’su Sheryl Sandberg, IBM CEO’su Virginia Rometty, Spotify ortak kurucusu Daniel Ek var. Steve Jobs’un filminde onu canlandıracak olan Asthon Kutcher de listede yer alıyor. Listedeki şaşırtan bir kişi ise, aslında bir kişi bile değil, hacker grubu Anonymous.

Netscape’in meydana gelmesinde önemli isimlerden olan Marc Andreessen de listede yer aldı. Ancak Andreessen’in listeye girme nedeni, yeni kurulan teknoloji şirketlerine 2.7 milyar dolar fon sağlamak için yaptığı çalışmalar.

******

kaynak: chip.com.tr

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu