Web siteniz mobil uyumlu mu
tablet aksesuarları
Teknoloji

Tabletiniz için en iyi 15 aksesuar

Yeni bir tablet aldınız… İşte onu tam verimle kullanmanızı sağlayacak 15 yardımcı…

Bir tablet, elinize aldığınız anda hemen işinizi görmeye başlar mı? Aslında başlar ama onu özel aksesuarlarla donatırsanız çok daha fazla işinize yarayacağı da bir gerçek. Tabletinizden eksiksiz verimi, ancak doğru aksesuarlarla alabilirsiniz.

Klavyeler, kılıflar, ek adaptörler, ek piller, ekstra bellek ve fazlası… Tabletler için piyasada pek çok aksesuar var ve aralarında kaybolmak işten bile değil.

İşte en iyi 15 aksesuar:

System-S dörtlü USB şarj cihazı:
Hem tabletler, hem de mobil oyun konsolları ve akıllı telefonlar gibi birçok cihaz USB üzerinden şarj edilebiliyor. Şarj için en fazla ek bir prize ihtiyaç duyuyorsunuz. System-S’in dörtlü USB şarj cihazı sayesinde tek bir priz kullanarak aynı anda dört cihazı birden şarj etmeniz mümkün. Böylece yer tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. 2 amperlik cihaz, tabletler için de fazlasıyla yeterli.

 

eLive Micro Keyboard Bluetooth:
Ufak ve kullanışlı. eLive’ın klavyesi Micro Keyboard, Bluetooth üzerinden tablete veya telefona bağlanmanızı ve veri girmenizi sağlıyor. Klavye o kadar küçük ki her cebe sığıyor. Pili, USB üzerinden bilgisayara bağlanarak şarj edilebiliyor. Tabletinizden daha fazla verim alabilmeniz için ideal.

 

Apple iPad Kılıfı
İlk iPad’ler için yapılmış orijinal kılıf birden fazla işleve sahip. iPad 1’de Smart Cover çalışmadığı için bu kılıf hem ekranı, hem de arka yüzeyi koruyor. Ayrıca iPad’in dik durmasını sağlayacak şekilde katlanabiliyor. Kaliteli işçilik sayesinde iPad bu kılıfın içindeyken bile yeterince ince ve hafif.

 

 

iPad 2 için Logitech Fold-Up Keyboard (Katlanabilir klavye):

Sadece iPad 2’ye özel. Logitech’in katlanabilir klavyesi, bu tablet için üretilmiş en iyi klavyelerden biri. Basit bir şekilde kaidesini açabilyor ve klavyeyi kullanabiliyorsunuz. Bu kaide sayesinde ekranı ideal görüş açısına ayarlamanız mümkün oluyor. Klavye Bluetooth ile bağlanıyor. Cihaz henüz iPad 3’ü desteklemiyor.

 

Apple iPad Smart Cover:
Smart Cover çok rahat. Ekranı koruyor ama arka yüzeyi kapatmıyor. Üçgen şeklinde katlayarak iPad2in dik durmasını sağlyıorsunuz. Ayrıca kapağı kapattığınızda iPad de otomatik olarak kapanıyor. Ayrıca çok şık: Kapak on ayrı renk seçeneğine sahip.

 

Belkin FlipBlade Adjust:
Küçük, pratik ve saklaması çok kolay. FlipBlade Adjust, tabletler ve telefonlar için bir mini-dayanak. Metalden yapılan bu dayanak yeterince ağır ve çok dengeli. Açısını ara kademeler olmaksızın ayarlamanız mümkün. Küçük boyutları sayesinde her çantaya sığıyor ve katlanınca yassı hale geliyor.

 

 

 • Apple iPad Camera Connection Kit (kamera bağlantı kiti):
 • Camera Connection Kit sayesinde dijital fotoğraf makinanızdan İPad `e resim aktarmak bilgisayar kullanmanıza gerek kalmıyor. Adaptörde bir SD kartı ve bir USB girişi var. resimlerinizi her iki şekildede tabletinizi aktarmak mümkün.

 • mumbi Ekran Koruyucu Film (iPad 3 / iPad 2 için):
  iPad’lerin bir ortak noktası var: Ekrandaki yansıma. Bu da güçlü güneş ışığı altında kullanımı zorlaştırıyor. Mumbi’nin ekran koruyucu filmi sayesinde sadece bu sorundan kurtulmakla kalmıyor, aynı zamanda ekranda parmak izi kalmasını da engelliyorsunuz. Eğer yapıştırırken tam ayarlayamazsanız o da sorun değil. Filmi istediğiniz gibi söküp yeniden yapıştırabiliyorsunuz. Ancak her ekran koruyucu filmde olduğu gibi görüntü kalitesi biraz azalıyor.Belkin Micro Oto Şarj Cihazı(2,1 A):
  Eğer tabletinizi, MP3-çalarınızı ya da cep telefonunuzu hep yanınızda taşıyor ve çok kullanıyorsanız gün sonunda yeterince şarjı olması sizin için de önemli demektir. Eğer bu cihazları arabada kullanıyorsanız bir oto şarj cihazı ile pilin boşalması sorun olmaktan çıkıyor. Belkin’in şarj cihazı USB kablosu kullanan her türlü cihazı şarj edebiliyor.

   

   

  Logitech Mini Boombox:
  Logitech Mini Boombox, Bluetooth destekli mobil cihazlara bağlanıyor ve çok iyi bir ses kalitesi sunuyor. Eğer piknik yaparken müzik dinlemek istiyorsanız yanınızda taşımak için ideal. Logitech’in belirttiğine göre pil 6 saat dayanıyor.

   

   

  Equinux Tizi go (iPad 2/3 ve iPhone 4S için):
  iPad 2, iPad 3 ve iPhone 4S’in birçok mahareti var ama Internet kotanızı kullanmadan televizyon yayınlarını göstermek bunlara dahil değil. Equinux’un Tizi Go adaptörü işte tam da bu eksikliği gideriyor. Adaptör cihazın altındaki dock girişine bağlanıyor ve DVB-T sinyallerini çekiyor. Tabii görüntü kalitesi sinyal gücü ile doğrudan ilintili…

   

   

  Belkin Stylus Pen:
  Kapasitif ekranların sorunu normal ekran kalemleri ile kullanılamamaları. Bu nedenle insan parmak kullanmak zorunda kalıyor. Ama bu sorun için bir çözüm daha var. Belkin Stylus Pen sadece akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanmış. Eğer ekranınızda parmak izi görmeyi sevmiyorsanız bu ürünü tavsiye ederiz.

   

   

  Asus Transformer TF201 için EeePad:
  Asus’un Transformer Prime cihazı, piyasadaki en iyi Android tabletlerden biri. Cihazın en sıkı özelliklerinden biri de tableti Android notebook haline getirmenizi sağlayan dock istasyonu. İçindeki pil sayesinde şarj süresi 5 saat artıyor. Bu istasyon ayrı satılıyor ve altın rengi ya da gri seçenekleri mevcut.

   

   

  Kensington Neopren Kılıf:
  10 inç’e kadar olan bütün tablet, ince notebook ve ultrabook’lar için… Özellikle cihazınızı çantaya koyuyorsanız ideal.

   

   

   

  Logitech Headset (Tabletler için):
  Hem Apple, hem de Android tabletlerde video ve sesli görüşme için pek çok uygulama var. Cihazlardaki hoparlör ve mikrofona bağlı kalmamak için Bluetooth headset kullanmak iyi bir çözüm. Örneğin Logitech’in bu ürünü son derece şık, hafif ve küçük. Üstelik fiyatı da uygun.

  bunlar içinde tabletiniz çok şık görünücek ayrıca işlerini daha iyi yapar.

  kaynak:chıp

   

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu