Web siteniz mobil uyumlu mu
typewonder.com
Programlar

Web sitesi yaptıracaklar bu siteyi çok sevecek! Typewonder.com sitenize en uygun fontu bulur!

Web sitesi yaptıracaklar için en zor konulardan birisi sitede kullanılması gereken yazı karakterinin ne olacağına karar vermektedir.

Bu konu genelde site tasarlayanların eline bırakılır ki, bu durumda tasarımcı için acaba hangi fontu kullansam? sorusu gündeme gelir…

Tasarlatan kullanılan fontu beğenmez, istenen font hata verir, her tarayıcıda çalışmaz… bir bakarsınız site yazı karakteri yüzünden hala beklemededir, gün, hafta derken ay geçer sinirler gerilir… 🙂

Web estetiğinin önemli bir kısmını kullanılan fontun oluşturduğunun farkında olan  Arda Can Kırkoç ve Mehmet Hazar Artuner eğlenceli ve çok faydalı bir araç olan  Typewonder.com’u  geliştirdiler.

Typewonder web sayfası font seçimini çok çok kolaylaştıran bir site. İstediğiniz web sayfasında istediğiniz web fontunu görmenizi sağlıyor.

Site İngilizce ve Türkçe olarak yayında ve ücretsiz hizmet veriyor. Sitenin işleyişi çok kolay, sayfanın ortasında yer alan kısma web sayfasının adresini yazıyor ve Başla butonuna basıyorsunuz.

Site  dilerseniz beğendiğiniz fontun kodlarını da  oluşturarak size veriyor. Geriye sadece sitenize eklemek kalıyor.

Bu eğlenceli ve faydalı aracı denemek  için http://typewonder.com/ linkine tıklayabilirsiniz…

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu