Web siteniz mobil uyumlu mu
Programlar

Unutmanıza İzin Vermez; ‘Evernote’

Her şeyi hatırlama konusunda dünyaya yardımcı olan Evernote, tüm uygulamalarını Türkiye’deki kullanıcılarına Türkçe olarak sunuyor.

Dünyada milyonlarca insanın bilgisayarları, cep telefonları ve tabletleri aracılığıyla her konuda her şeyi hatırlamalarını sağlayan Evernote, uygulamalarını şimdi de Türkçe olarak da sunuyor. Evernote Türkiye’deki kullanıcıları için artık kendileri için önemli olan her şeyi hatırlama ve kolaylıkla bulma yolunu Türkçe sağlıyor.

Türkiye’deki cep telefonu, bilgisayar veya tablet kullanan herkes, Evernote’un hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Tüm dünyadaki Evernote kullanıcılarının %90’ı ücretsiz olarak bu hizmetlerden faydalanırken, aynı zamanda “Premium” versiyonunu seçenler bazı ilave özelliklerde de sahip oluyorlar.

Hatırlamanın en kolay yolu

Evernote fikirlerinizi, gördüğünüz, duyduğunuz ya da sevdiğiniz şeyleri hatırlamanın ve ihtiyaç duyduğunuzda onları geri çağırmanıza yardımcı olmanın en kolay yolunu sunuyor.

Söz konusu olan ister bir hatırlatma olsun ister alışveriş listesi, toplantı notları, hazırladığınız bir yemeğin fotoğrafı ya da bir kafede karalanan bir sunum; Evernote kullanıcıların belleklerini metin, konuşma ve fotoğraf dahil çeşitli şekillerde korumasını sağlıyor. Evernote görüntülerdeki yazılı ve basılı metinleri dahi tanıyıp araştırılabilir hale getiriyor. Kullanıcılar notlarını dilediklerinde başkalarıyla da paylaşabiliyorlar.

Evernote piyasadaki tüm PC ve Mac bilgisayarlar ile iPhone ve Android telefonlarla iPad ve diğer tablet cihazlarına uygun. Kullanıcılar kullandıkları bu cihazlar aracılığıyla, tüm notlarını kendilerine tahsis edilen belleklerine depolayabiliyor ve daha sonra bu bilgilere her zaman ve her yerden ulaşabiliyorlar. Bu hizmet Evernote tarafından kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor.

Bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlar ve tabletler de her geçen gün internete erişimin tercih edilen yolu haline geliyor. Evernote sayesinde insanlar bir şey yapmak ya da görüntülemek istediğinde, artık bilgisayarlarının önünde beklemek zorunda kalmayacak. Yanlarında bulundurdukları cep telefonları veya tabletleri aracılığıyla tüm notlarını kaydedebiliyor ve diledikleri her yerden ve her zaman ulaşabiliyorlar.

Evernote adeta Dijital bir koç gibi, ister müzik, video, fotoğraf, ister ses ya da kişisel içerikle olsun, dijital ve gerçek dünya arasında kolaylıkla geçiş yapmalarını sağlayarak insanların hayatlarını kolaylaştırıyor.

Evernote Business

Evernote, büyümeye hızla davam ederek,  şirketlerin her çalışanın kümülatif bilgisini ve katkısını geliştirmesine olanak tanıyan bir çözümün; Evernote Business’ın lansmanı gerçekleştirdi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Evernote Business, tüm şirkette bilginin verimli toplanmasını, keşfini ve paylaşımını sağlayan temel Evernote ürününü sunuyor.

Evernote Business Fransa, Almanya, İsviçre, Birleşik Krallık, Kanada, Japonya ve ABD’de piyasada olacak.

“Evernote Business konusunda gerçekten çok heyecanlıyız, çünkü büyüyen şirketlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan birini çözüyor: bireylerin ve grupların bilgisini keşfetmek,” diye konuşan Evernote CEO’su Phil Libin, sözlerine şöyle devam ediyor: “Evernote Business her çalışanın kendi bilgisini toplamasını kolaylaştırırken, aynı zamanda iş arkadaşlarının ne bildiğini keşfetmesine yardımcı oluyor. Evernote Business’ı kendimiz de kullandık ve şirketteki çalışma biçimini tamamıyla değiştirdiğini söyleyebilirim.”

Evernote Business’ın Özellikleri

Evernote Business, Evernote’un popüler müşteri hizmetlerini oluşturan özellikler setinin yanında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin verimlilik ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanan işlevselliği de barındırmaktadır.

İş Defterleri

Bireyler iş belgelerini, projelerini ve araştırmalarını İş Defterlerine (Business Notebook) yerleştirerek, bu defterleri iş arkadaşlarıyla paylaşabilir ya da şirketin İş Kütüphanesinde yayınlayabilirler. İş Defterleri ve kişisel defterler görsel olarak birbirinden kolaylıkla ayırt edilebilir.

İş Kütüphanesi

İş Kütüphanesi (Business Library), bireylerin paylaştığı İş Defterlerinin ve idareciler tarafından gönderilen önemli şirket bilgilerinin tek varış yeridir. Şirket büyüdükçe, İş Kütüphanesinde biriken bilgiler de büyüyerek, Kütüphaneyi yeni ve mevcut çalışanlar için yararlı bir kaynak haline getirmektedir.

Geliştirilmiş Paylaşım

Evernote Business çalışanların önemli bilgileri bir ekip içerisinde, bir departmanda, tüm şirketle ya da dış müşterilerle paylaşmasına olanak tanımaktadır. İzinlerin oluşturması kolaydır ve bir çalışan şirketten ayrılırsa, kişisel notları da kendisiyle birlikte giderken, İş Notları şirkette kalmakta ve eksiksiz bilgi devamlılığı sağlamaktadır.

Bilgi Keşfi

Yeni İlgili Notlar (Related Notes) özelliği bir şirketin kolektif bilgisinden ilgili içeriği görüntüleyerek, değerli bilgilerin tesadüfi keşfine olanak tanımaktadır. Yeni bir not tarama, arama ve oluşturma, bir çalışanın kendi hesabından ve tüm İş Defterlerinden İlgili Notların görüntülenmesini tetiklemektedir.

Basit Dağıtım

Merkezileştirilmiş Yönetici Konsolu, IT yöneticilerinin dağıtım boyutunu kolaylıkla büyümesine ve tüm kuruluş için kullanıcı erişimi ve izinlerini gözden geçirmesine ve yönetmesine olanak tanımaktadır. Faturalandırma basittir ve kredi kartı ya da fatura ile düzenlenebilir.

Daha Yüksek Aylık Yükleme

Evernote Business kullanıcıları her ay kişisel defterlerinde 2GB, yani Evernote Premium’dakinin iki katı kadar yeni içerik oluşturabilir. Şirket her kullanıcı için, tüm İş Defterlerinde paylaşılan aylık 2GB ilave alan kazanmaktadır.

Bugün Mac, iOS, Android ve Windows Masaüstü için Evernote’ta Evernote Business hazır. Bugünden itibaren, İlgili Notlar Mac istemcisi, Chrome ve Firefox için Evernote Clearly ve Chrome için Evernote Web Clipper’da görüntülenecek.

Evernote Business, kullanıcı başına aylık 10$ gibi bir ücret karşılığında, Evernote, Evernote Premium ve yeni Business Premium’un tüm özelliklerini içeren genişletilmiş bir Evernote paketi sunmaktadır.

Evernote Business’a kaydolmak, hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ayrıntıları öğrenmek için, lütfen şu adresi ziyaret edin: www.evernote.com/business.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu