Web siteniz mobil uyumlu mu
smokescreen ile bilgisayar ekranını gizle
Programlar

Ekranınızı Meraklı Bakışlardan Koruyun!

Her ne kadar iş yerinde de olsak, bilgisayar ekranımız bizim özelimizi yansıtır.  Bilgisayarımızda çalışırken aynı anda birden çok pencereyi açarız. Ve bu açılan pencerelerde her zaman işimiz ile ilgili şeyler olmaz 🙂

Ya da iş yerinde olmasak da, eğer başkaları ile birlikte olduğumuz bir ortamda bilgisayarı açtıysak mutlaka ekranı görmek isteyen meraklı gözler olacaktır. Aslında klavye kısa yolları ile bilgisayarımızda açık olan pencereleri kapatmak mümkün. örneğin bilgisayarımızdaki windows tuşu +D tuşuna birlikte basarsak ekran masa üstüne döner.

Yine de bazen aniden yanımıza biri geldiğinde, klavye kısa yollarına basana kadar geçen sürede ne yaptığımız anlaşılacaktır. Ani baskınlarda saniyelerin önemi vardır öyle değil mi 🙂

Bilgisayar ekranınızı  anında ve bir bilek hareketi ile gizlemeniz mümkün!

SmokeScreen adlı bir yazılım sayesinde, farenin tekerini herhangi bir yöne hareket ettirdiğinizde ya da tek bir klik ile açık olan tüm pencerelerinizi minimize edebilir, hatta siz çalışıyor gibi gösterecek, çektiğiniz bir ekran görüntüsünü pencerede açabilirsiniz.

Hatta bilgisayarınızın sesini kapatabilir ve tekrar güvenli olduğunda yine tek bir hareketle yaptıklarınıza geri dönebilirsiniz. Smokescreen programını parola ile de koruyabilirsiniz.

smokescreen ekran korumaSmokescreen’in Özellikleri: 

  • Sistem tepsisinde çalışır.
  • Sistem Tepsisinde  simgesi normal veya gizli olabilir, Ve çalıştığını sadece siz bilirsiniz.
  • Anında ve bir bilek hareketiyle ses Sesi kapatabilir ve hatta  bir ekran görüntüsü ile , ne yapıyor olursanız gizleyebilirsiniz.
  • Çeşitli farklı şekillerde anında gizlemeyi  etkinleştirebilirsiniz.
  • Sadece bir tuş ile programı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
Smokescreen’i  İndirmek için tıklayın!

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

This Post Has One Comment

  1. ömer faruk Reply

    harika bi iblgilendirme oldu tskler :*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu