Web siteniz mobil uyumlu mu
Teknoloji

Panasonic’ten Fotoğrafçılığı Değiştirecek Patent!

Bu sensör çok şey değiştirir!

Panasonic’in geliştirdiği bu patent eğer hayata geçerse fotoğraf makineleri evrim geçirecek!

Panasonic’in sahip olduğu yeni bir patent, fotoğraf makinelerinin tek bir çekimde aynı anda birden fazla pozu çekebilmesine olanak veriyor. Patent, piksel satırına göre bir çekimde ne kadar pozun çekilebileceğini gösteriyor.

Peki bu patentin en önemli özelliği ne? Şüphesiz farklı ışıklı ortamları düşündüğümüzde her fotoğraf karesinin istediğimiz gibi olmadığını biliyoruz. Bu patent ise birden fazla pozun çekilmesiyle bu sorunu kısmen ortadan kaldırıyor ve en iyi fotoğrafı kullanıcısına seçebilme şansı veriyor.

Birçok kamera şu an için HDR formatında görüntü alırken (ki bu iki ya da üç imajın farklı pozlarda bir araya gelebilmesini sağlıyor) diğer yandan tek bir sensör birden fazla pozu tek bir imajda toplayabiliyor.
*******

kaynak : chip.com.tr

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu