Web siteniz mobil uyumlu mu
askılık
Teknoloji

Kıyafetler artık askıda temizlenecek

Londra Tasarım Haftası’nda kıyafetlerin üzerine sinen kokuları yok eden askılar tanıtıldı. Kıyafetler, mangal kömürlü askılarda, suya sabuna gerek kalmadan temizleniyor.

Londra’daki Kingston Üniversitesi’nden yeni mezun olan Lisa Marie Bengtsson’ın tasarladığı mangal kömürlü askılar, kıyafetlerdeki kokuları emiyor. Askıya asılan kıyafet, birkaç gün içinde kokularından arınıyor.

Londra Tasarım Haftası’nda tanıtılan askıların üzerindeki özel bölmeye mangal kömürü yerleştiriliyor. Kömür, bölmenin altındaki filtre sayesinde kıyafetlerdeki kokuları tamamen emiyor.

Mimari ve tasarım blogu Dezeen’e konuşan Bengtsson, “Bazen az kirli kıyafetleri, ne yapacağımızı bilemediğimiz için hemen makineye atarız. Bu askılar, kıyafetlerin yıkanma sıklığını düşürürek su kullanımını azaltacak ve kıyafetlerin temiz kokmasını sağlayacak” dedi.

daha fazlası için markasorgula.net sitesini ziyaret edin.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu