Web siteniz mobil uyumlu mu
Yeni nesil teknolojik kasetçalar
Teknoloji

Kasetçalarlar Geri mi Dönüyor?

Teknoloji hızla gelişmesini sürdürürken, geçmişe özlem de artıyor. Bir dönem elektronik kitaplara yoğun talep varken, şimdilerde basılı kitap satışlarının artması yine bir dönemin efsane cep telefonu Nokia 3310‘un yenilenmiş versiyonuyla tekrar piyasaya sunulacak olması geçmişe yaşanan özlemin en iyi örnekleri arasında yer alıyor.

Litvanya’nın görsel-işitsel sanat organizasyon firması BrainMonk tarafından tasarlanan Elbow’da artık unutulmaya yüz tutmuş olan kasetleri tekrar hayatımıza sokacak bir icat. Elbow aslında bir kasetçalar. Ancak bildiğimiz kasetçalarlardan çok daha farklı bir tasarıma sahip, etrafında bir kasa yok sadece kaseti oynatma işine odaklanan zarif bir yapısı var.Elbow teknolojik kasetçalar

Estetik ve Kullanışlılık Ön Planda

Elbow tasarlanırken tamamen kullanıcı odaklı olmaya çalışılmış. Estetik bir tasarımla birlikte kullanıcının rahat bir şekilde taşıyabilmesi için kıyafetlere tutturulmasını sağlayacak bir aparatı da var. Elbow kullanıcıları kasetlerini dinlerken mekanik süreci izleyebiliyorlar ve elle müdahale ederek kaseti durdurup, tekrar başlatabiliyorlar.

ElboW’un en önemli özelliği iki eksenli kolu, kol iki yönde dönebiliyor. Kaseti cihazın içine sokmak için kolu kapak gibi yukarı kaldırmak gerekiyor. Cihazın kontrolü üzerinde bulunan tek bir yuvarlak düğme ile sağlanıyor. Düğmeyi sola döndürdüğünüzde kaseti çalıyor, sağa döndürdüğünüzde ise kaseti ileri sarıyor.  Ne kadar çok sağa döndürürseniz ileri sarma hızı o kadar artıyor.  Kulaklık girişine sahip olan cihazı mini-USB girişten şarj edebiliyorsunuz.

Ürün Litvanyada ve uluslararası tasarım yarışmalarında çeşitli ödüller almış durumda. Ülkemizde de çok sevilecek bu ürünün henüz satışları başlamamış. Halen fizibilite çalışmaları devam ediyor. Umarız bir an önce satışa sunulur… 🙂  Merak edenler için ürünün web sitesi: http://elbow.co.nf

Kaynakça:

elbow.co.nf
bridde.com/elbow-cassette-player

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu