Web siteniz mobil uyumlu mu
Güncel

Redhack Dışişleri Bakanlığı’nı hack’ledi

Kızıl Hacker’lar olarak bilinen Redhack örgütü, geçmişte birçok devlet kurumunun internet sitesine düzenlediği eylemin ardından bu kez Dışişleri Bakanlığı’nın sayfasını hedef aldı. Sabah erken saatlerde Twitter üzerinden Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesini hack’lediğini duyuran Redhack, ele geçirilen birçok belgenin de açıklanacağını duyurdu.Redhack, Dışişleri Bakanlığı’na düzenlediği siber eylemi sabah Twitter’da açıkladı. Örgüt, Sivas Katliamı’nın yıldönümünde hem katliamı hem de Suriye’ye karşı izlenen dış politikayı protesto etmek için eylem düzenleyeceğini dün duyurmuştu.

Bakanlığın sayfasına düzenlenen saldırının ardından, sayfaya erişim yaklaşık 30 dakika boyunca durduruldu. Redhack, eylemin ardından Twitter’da yayımladığı mesajda hükümeti eleştirdi

Bakanlığın internet sayfasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte Libya’nın eski lideri Muammer Kaddafi ve Suriye lideri Beşşar Esad’la çekilen fotoğraflarını yayınladı.

“OĞLUM BAK GİT”
Redhack, kendi sayfasından “Oğlum bak git demiştik” başlıklı bir açıklama yayımladı.  Açıklamada, Dışişleri Bakanlığı sayfasında yer alan tüm belge ve bilgilerin ele geçirildği, bu bilgilerin ilerleyen saatlerde yayımlanacağı belirtildi.

Redhack, “Dışişleri Bakanlığı sayfasını hedef alan eylemi “Türkiye ve Suriye halkına armağan ediyoruz” açıklamasını yaptı.

********

kaynak : ntvmsnbc

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu