Web siteniz mobil uyumlu mu
SEMRush anahtar kelime analiz aracı | marka-marka.org
Google

Online’da rakiplerinizi incelemenizi sağlayacak bir araç: SEMrush

Organik ve/vaya  reklam yolu ile büyümek mi istiyorsunuz? Bunun için doğru anahtar kelimeler seçmeniz çok önemli.  SEMRush,  bir seo programıdır. Arama motorlarında ki rekabet mantığı üzerine kurulmuştur.  İnternet üzerinden araştırmalar yaparak anahtar kelimeleri sıralar.

SEMRush ile anahtar kelime analizi yapabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizin online’da  hangi kelimelerle var olduğunu, aldığı backlinkleri görebilmek için sisteme yalnızca rakibinizin  URL adresini girmeniz yeterli.

SEMRush anahtar kelime analiz aracı | marka-marka.orgSEMRush her ay,  40 milyon dan fazla  aranan anahtar kelimeyi ve 20 milyondan fazla  web sitesini analiz eder. Size bunun ile alakalı detaylı bir rapor sunar. 

SEMRush’un yoğun olarak kullanabileceğiniz iki özelliği;

Anahtar Kelime Arama :

SEMRush arama çubuğuna yazdığınız kelimenin ne kadar çok arandığını ve  arama yaptığınız kelime ile benzer aranan diğer kelimelerin listesini size verir.  Zaman zaman sapmalar olsa da anahtar kelime analizini an doğru yapan yazılım olarak görülür.

Rakip Analizi(Domain Arama):

SEMRush arama çubuğuna rakibinizin URL’sini girdiğinizde size, o URL’ye   arama motorlarindan hangi kelimeler ile hit geldiği gösterir. Böylece rakiplerinizi  iyi analiz edebilir, onların güçlü ve güçlü olmadığı anahtar kelimeleri belirleyerek kendi stratejinize yön verebilirsiniz.

Olumsuz  özellik  olarak veritabanının 4 haftalık olmasını gösterebilir. Yine de bir çok SEO ve SEM uzmanına göre  SEMRush başarılı bir seo programıdır. 

Ücretsiz deneme sürümünden faydalanmak için buraya tıklayın.

SEMRush kullanımı hakkında daha fazlasını öğrenmek için izleyebileceğiniz YouTube videoları için buraya tıklayın.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu