Web siteniz mobil uyumlu mu
Ücretsiz anahtar kelime analiz aracı
Google

Anahtar Kelime Analizi için 6 web sitesi; hem de kullanımı kolay ve ücretsiz

Anahtar kelime analizi  SEO ile ilgilenenler için çok önemlidir.  Bir web sitesinin arama motorlarında en iyi konumunda yer alabilmesi için doğru anahtar kelimelerin seçilmesi gerekir.  Bunun için size önerebileceğim kullanımı kolay ve ücretsiz 6 web sitesi var. 

1) kwfinder.com : Seo zorluk seviyesine göre anahtar kelime bulur.

2) wordpot.com  : Anahtar kelime bulucu (Dil ayrımı yapmaması bir dezavantaj)

3)  perfectgoogleseo.com : Yazdığınız anahtar kelimenin hangi sitede daha kuvvetli olduğunu tespit etmenize yarayan araç.

4) keywordtool.io  : Ücretsiz ve çok kullanışlıdır. Google haricinde bing, YouTube ve App Store içinde anahtar kelime analizi yapar.

5) ubersuggest.org : Anahtar kelime öneri aracıdır.

6) wordtracker.com : Yüksek performanslı anahtar kelimeleri bulmanıza yarar.

Son söz:  Web siteniz için anahtar kelimeleri belirlemeniz başarılı bir SEO  için ilk adımdır. Ancak unutmamak gerekir ki doğru anahtar kelimeleri seçmiş olmanız tek başına yeterli değildir. Oluşturulan içeriklerde  anahtar kelime yoğunluğu,  toplam kelime sayısının  ortalama  %7 si civarında olmalıdır.

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu