Web siteniz mobil uyumlu mu
Google akıllı saatler
Google

Google Akıllı Saatler ile Hayatımızı Kolaylaştıracak!

Google‘ın giyilebilir teknolojisinin Google Gözlük ile sınırlı kaldığını düşünüyorsanız hayli yanılıyorsunuz.

Google Android geliştiricilerinin uzun zamandır üzerinde çalıştıkları,  giyilebilir cihazları  taşımak için hazırlanan Yazılım Geliştirme Araç seti Android Wear’ sonunda kamuoyuna duyuruldu.

İlk uygulama olarak tanıtılan akıllı saatlerde  fitness ve sağlıkla ilgili ölçümleme de yapabiliyorsunuz.  Birçok “fitness tracker” cihazında  gördüğümüz gibi pedal çevirme, yürüme ve kat edilen mesafelerin ölçümlemesi gibi özellikler bu saatte de mevcut.

Gelişmiş uyarı sistemiyle birlikte Google Now entegrasyonuna sahip olan  işletim sistemi akıllı telefon ve saat arasında bağlantı da sağlıyor.

Tıpkı Google Gözlükte olduğu gibi Android Wear’da “OK Google” sesli komutu var. Bu şekilde sesli arama yapılabiliyor  ve Chromecast sayesinde video ve şarkılar televizyon ekranına aktarılabiliyor.

Akıllı saatleri daha yakından tanımak için aşağıdaki tanıtım videosunu gelin hep beraber izleyelim:

Google giyilebilir teknolojisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce akıllı saatlerden sonra sırada ne olabilir? Lütfen Görüşlerinizi Yorum Yazarak Paylaşın!

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu