Web siteniz mobil uyumlu mu
Giyilebilir Sandalye
Teknoloji

Giyilebilir Sandalye

Bir sandalye düşünün aslında sandalye değil. Düşünmesi zor değil mi?

İsviçre’de bir tasarım stüdyosu olan Sapetti alışmadık bir şey yaparak “Giyilebilir, Sandalyesiz Sandalye” üretti.
Bu ürün kullanıcıların istedikleri yerde istedikleri zaman oturmasını sağlayan bir çeşit dış iskelet. Fabrika ortamında hareket kolaylığı sağlaması için tasarlanmış olan bu ürünü giye kullanıcılar etrafta rahatça gezinip istedikleri zaman çömelme ya da oturma pozisyonunda sabit bir şekilde durabiliyor.

Kendisini dünyanın ilk giyilebilir ergonomik mekatronik cihaz sağlayıcısı olarak tanımlayan İsviçreli firma Noonee için üretilen bu dış iskelet Noone’ın ilk ürünü.
Fabrika ortamında normal sandalyelerin kullanımı hem çalışma ortamını engellediği hem de kazalara yol açabileceği için tercih edilmiyor.
Alet farklı şekil ve boyutlara göre ayarlanabiliyor ve çalışma ortamına uygun ayakkabılarla birlikte
kullanılabiliyor. Poliamit gibi hafif ve dayanıklı plastikler kullanılarak geliştirilen bu ürünü Sapetti 2 yıl gibi bir zaman dilimi içerisinde, “Zühlke” mühendisleri ile beraber geliştirdi.
Yapım ekibi aynı zamanda çeşitli otomotiv şirketleri çalışanları ile beraber çalışarak fabrika ortamındaki işçilerin ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştı.
Eğer ürün hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz http://www.noonee.com adresinden
yararlanabilirsiniz.
Kim bilir, belki de bu ürün ile iş kazalarının önüne geçilebilir ve yoğun çalışma şartlarından kaynaklanan rahatsızlıklar engellenebilir.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu