Web siteniz mobil uyumlu mu
microsoft soundwave
Bilgisayar

Bilgisayarınızı Dokunmadan Kullanabileceksiniz!

teknolojiYeni bir uygulama sayesinde dizüstü bilgisayarlarda dokunmadan bazı işlemler yapılabiliyor.
Dokunmatik ekran teknolojisi gün geçtikçe daha fazla popüler olsa da pek çok kullanıcı mouse ve klavyeden vazgeçemiyor.

Microsoft tarafından geliştirilen Soundwave adlı bir uygulama, hoparlörden yaydığı 20 kHz frekansında bir ses sayesinde elinizin yaklaşıp uzaklaştığnı mikrofon aracılığıyla anlayabiliyor.

Böylece dizüstü bilgisayarınızın üzerinde parmağınızı hareket ettirdiğinizde parmağınızdan yansıyan ses dalgaları sayfaları aşağı ve yukarı kaydırabilmenizi, fotoğraflar arasında geçişi ya da listeyi aşağıya indirebilmeye olanak veriyor.

150 dolara piyasada satışta olan Kinect’e benzeyen bu teknoloji, çoğu dizüstü bilgisayarın ekranının her iki tarafında hoparlör bulunduruyor olması nedeniyle daha kolay yayılabilmesini sağlayabilir. Soundwave, her ne kadar dokunmatik ekran teknolojisiyle yarışacak gibi görünmese de grup toplantılarında ya da sunumlar sırasında kullanmak için ideal gibi görünüyor.

Bir diğer yandan Microsoft bu uygulamayı henüz satışa çıkarmak istemiyor. Proje geleceğin bilgisayarlarını geliştirmek üzere kullanılacak gibi görünüyor.

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu