Web siteniz mobil uyumlu mu
Apple'dan Pizza Kutusu Patenti
Teknoloji

Apple’dan Pizza Kutusu Patenti!

Apple’ın Kendine Özel Patentli Bir Pizza Kutusu Olduğunu Biliyor muydunuz?

Yapılan birçok araştırmada insanların çalışmak istedikleri şirketlerin başında gelen teknoloji devi Apple,  çalışanlarının memnuniyetini oldukça önemsiyor. Apple’ın 2010 yılında patent aldığı pizza kutusu da bunun bir göstergesi.

apple pizza kutusu

Apple,geliştiricilerin en çok sevdiği yiyecek olarak da bilinen pizzaların, Apple tarzında pizza kutularında taşınmasını istedi. Böylece pizzalar bir yerden diğer bir yere taşınırken hamurlaşmayacak ve lezzet kaynına uğramayacaktı.

İnce ve Yuvarlak ve Parlak Beyaz!

Apple’ın patentini aldığı pizza kutuları kesinlikle Apple tarzını yansıtıyor. Parlak beyaz ve dairesel bir tasarıma sahip pizza kutusunun, buharı atmak için 8 adet deliği bulunuyor. Böylece pizza, kutunun içinde buharla yumuşamıyor. Kağıt hamurundan yapılan kutu çevreyi de kirletmiyor.

apple pizza kutusu

Kutunun tasarımına, Apple Park Cafe’nin yöneticisi Francesco Longoni de katkıda bulundu. Çalışanlar pizzaları kendi odalarına götürmek isterse pizzalar yumuşamasın diye tasarlanan ürün hava ve nemin hareketine imkan veriyor. Katlı yüzey, pizza ve kutunun tabanı arasında bir boşluk oluşmasını sağlıyor. Isıyı hapseden bu bölme sayesinde pizza kolay bir şekilde soğumuyor.

Kutunun kapağında bulunan bir nem yönlendirme özelliği ile fazla nem kutunun dışına atılabiliyor. Kutunun yuvarlak yapısı sayesinde, kare şeklinde üretilerek köşelerde boşluk bırakan sıradan pizza kutularına göre daha az malzeme kullanılıyor. Son olarak, pizza kutusunun kilitleme mekanizması kapağın sıkıca kapanmasını sağlıyor ve pizzanın taşıma esnasında düşmesini önlüyor.

apple pizza kutusu patenti

Kaynak: theoutline.com – dunyahalleri.com

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu