Web siteniz mobil uyumlu mu
Google

Android robot “BERO”yu Çok Seveceksiniz

2013 yılında çocuklardan çok biz yetişkinlerin  bayılacakları bir ürün piyasaya sunulacak. Google Android’den ilham alan BERO, cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamayla siz nasıl istiyorsanız öyle hareket edecek. Bence müthiş bir oyuncak robot bu. 🙂

Android işletim sisteminin logosu olan robotun gerçeğe dönüşmesini çok istediğimi itiraf edeyim. Sanırım bunu benim kadar çok isteyenlerin sayısı gerçekten fazla, çünkü bu robot gerçeğe dönüşmek üzere. Kullanıcının istediği gibi yönlendirebileceği, BERO adındaki minyatür robotlar, eğlence dünyasına çok yeni bir hava katacak. Tamamen programlanabilir ve kullanıcının isteğine göre ayarlanabilir bir arayüzle kontrol edilecek olan BERO (Be the Robot), ses komutuyla aktif edilebilecek. Dahası, akıllı telefonlardan gelen komutlara tepki verecek.

BERO, sahip olduğu yazılım sayesinde sadece hareket etmekle kalmayacak, en sevdiğiniz şarkıları çalacak, ‘gerçekçi’ hareketli figürlerler dans hünerini sergileyecek. Bu kapsamda, kafasını çevirecek, kollarını oynatacak, yanlamasına dönüşler yapacak. BERO’nun dans ederken taktığı kulaklıkların rengi, dans ettiği müziğe göre değişecek.

ÖZEL MODELLERİ MEVCUT

BERO, üstün bir hareket kabiliyetine sahip olmak için iki kızılötesi verici kullanacak. Böylece etrafındaki kendisine engel oluşturabilecek 8-12 cm büyüklüğündeki nesneleri tespit edebilecek. Gözleri iki LED ışıktan oluşacak olan BERO, USB ile şarj edilebilecek. SD Card girişi sayesinde yüklenecek WAV ses dosyaları, robotun üzerindeki hoparlör ve amplifikatör sayesinde dinlenebilecek.

BERO projesi, henüz dün Kickstarter sitesi tarafından hayata geçirildi. Şimdiden, birkaç çeşit BERO modeli de sunulmuş durumda. Bunlar arasında masanızda hareketsiz duracak olan robotlar dışında Kickstarter üyeleri için özel olarak tasarlanan altın kaplamalı ve tam fonksiyonlu BERO’lar da var.Minyatür çılgın robotun Kasım 2013’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlk olarak Android tabanlı olacağı belirtilen robotun daha sonra Apple işletim sistemi iOS’ye de uyumlu olması ve bir sonraki dönemde de Twitter ve MP3 fonksiyonlarına sahip olacağı ifade edildi.10 cm boyundaki BERO, 35 dolardan satışa çıkacak. Ancak fazlasıyla hareketli bir model istiyorsanız bu fiyat 129 dolara kadar yükselecek.

BERO’NUN Videosunu aşağıda izleyebilirsiniz;

Fotoğraflarla BERO

BERO’nun Websitesiniz ziyaret etmek için tıklayın!

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu