Web siteniz mobil uyumlu mu
tweetdeck- çoklu twitter programı
Twitter

Tweetdeck; Birden Fazla Twitter Hesabını Aynı Anda Yönetmenizi Sağlar.

Webrazzi’nin yayınladığı bir rapora göre Twitter’ın internet kullanıcıları arasındaki yaygınlık yüzdesi Türkiye’de yüzde 31.1. Ve bu rakam giderek artıyor.

Ayrıca artık tek hesapla yetinmeyip birden fazla twitter hesabını aynı anda kullanmak isteyenlerin sayısı da gün geçtikçe artmakta.   Bunun için bir hesaptan çıkıp diğerine geçmenize gerek yok. Twitter’ın  2011 yılında 40 Milyon dolara satın aldığı Tweetdeck, bir çok twitter hesabını tek bir panelden kontrol etmenizi  sağlayan ücretsiz bir sistem.

 Tweetdeck nedir ve nasıl çalışır?

TweetDeck çoklu Twitter ve Facebook hesabı kullanımını sağlayan bir programdır. Bu programa kaydettiğiniz  birden fazla facebook ve twitter adreslerinizi aynı anda kontrol edebilirsiniz.

Birden fazla hesap yönettiğinizde birine girip, çıkış yapıp diğerine girmek zaman kaybı ve uğraştırıcı olacaktır.  Oysa ki  TweetDeck üzerinden hesaplarınızı ekledikten sonra seçtiğiniz hesaba ya da hesaplara (birden fazla) aynı anda tweet atabilir, rt yaptırabilir , dm gönderebilir zamanlanmış tweet kurabilirsiniz.

TweetDeck’i Chrome uygulaması sayesinde tarayıcı üzerinden kullanabileceğiniz gibi Windows, Mac, iPhone gibi çeşitli platformlar için hazırlanan uygulama & programları sayesinde bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan da kullanabilirsiniz.

Tweetdeck Chrome uygulamasını indirmek için: Tweetdeck Chrome app

Tweetdeck’in nasıl kullanılabileceği ile ilgili videolara bu link üzerinden ulaşabilir ve nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Yine twitter’ın tweetdeck kullanımı hakkında hazırladığı ayrıntılı bir sunum için bu linke tıklayın.

Son olarak Tweetdeck hakkında dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var:

  • Aynı tweeti 2 kere arka arkaya yazamazsınız.
  • Aynı tweeti iki kere size göstermez./isteğe bağlı
  • Resimleri dilerseniz Web Tarayıcınızda dilerseniz TweetDeckin içinde görebilirsiniz./isteğe bağlı
  • Hashtaglı bir tweete reply attığınızda cevabınıza o hashtag otomatik olarak eklenir/isteğe bağlı
  • Followladığınız kişilerin tanımadığınız insanlara attıkları mentionları göstermez. /isteğe bağlı
  • Linklerinizi kısaltmak için, resim upload etmek için kullandığınız servisleri seçebilirsiniz.

Tweetdeck kullanmaya hemen başlamak için : https://web.tweetdeck.com

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu