Web siteniz mobil uyumlu mu
retweet viral kampanya
reklam

Retweet Rekoru Kırdı; 1 Yıllık Bedava Nugget Kazandı

Viral reklam çalışması olması yüksek bir ihtimal olan bu ilginç olay , ABD’nin Nevada eyaletinde meydana geldi.
Carter Wilkerson adlı genç öğrenci, Nisan ayının başında Amerikan fast-food zinciri Wendy’s’e Twitter üzerinden “bir yıl boyunca bedava nugget kazanmak için ne kadar retweet alması gerektiğini sordu. “Wendy’s’in yanıtı “18 milyon” oldu. Her ne kadar bu abartılı bir cevap gibi gözükse de Carter Wilkerson bu retweet rekorunu sadece 6 hafta gibi kısa bir sürede tamamladı. Hatta tüm zamanları Retweet rekorunu kırdı.

twitter viral kampanya retweet rekoru

Kampanyaya Ünlülerden Destek!

Carter Wilkerson “18 milyon” retweet’i tamamlamak için Twitter’da pek çok ünlü hesaptan destek istedi. Destek çağrısı yanıtsız kalmadı. Kampanyaya retweetle destek verenler arasında aktör Aaron Paul, T-Mobile CEO’su John Legere ve eski retweet rekortmeni sunucu Ellen DeGeneres ayrıca ‘ Apple Music, Google ve Microsoft gibi teknoloji devleri yer alıyor.

retweet rekoru twitter viral kampanya
Kampanya sırasında Carter Wilkerson ‘ın hesabı, Twitter’dan mavi tik alarak doğrulandı. Hatta Twitter kampanya için emojili özel bir hashtag de hazırladı. Wilkerson’ın tweet’i Twitter’ın ilk çeyrek rakamlarının açıklandığı hissedar mektubunda da kendisine yer buldu.

retweet rekoru twitter viral kampanya
Tweet’in popülerlik kazanmasının ardından Wilkerson, rekorun kırılması halinde Wendy’s’in Dave Thomas Evlat Edinme Vakfı’na 100 bin Dolar yardımda bulunmasını talep etti. Wendy’s hem bu talebi hem de tavuk nugget talebini kabul etti. Rekorun kırılması ile birlikte verilen sözler yerine getirildi ve Wilkerson artık bir yıl boyunca Wendy’s’den ücretsiz olarak nugget kazandı. Wendys ise bu kampanya ile dünya çapında ses getiren bir viral reklamı başarı ile tamamlamış oldu 🙂

Merak edenler için Carter Wilkerson’ın twitter hesabı: https://twitter.com/carterjwm
İçerik fikri: http://www.telegraph.co.uk/news/2017/04/08/student-makes-ridiculous-twitter-bet-free-wendys-chicken-nuggets/

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu