Web siteniz mobil uyumlu mu
Sosyal Ağ

Followerwonk: Bir Twitter Analytics Aracı

Followerwonk  SEOmoz‘un oluşturduğu bir Twitter Analiz uygulamasıdır. Herhangi bir Twitter hesabını bir çok yönü ile analiz etmenizi sağlar.

followerwonk twitter analiz - marka-marka.org

Search Twitter Bios

Search Twitter bios özelliği  ne yapıyor?

Arama özelliği, işiniz, ilgi alanlarınız veya hedef kitleniz ile ilgili anahtar terimleri arama yapmanızı sağlar.  Dilerseniz belirli bir coğrafi bölgedeki insanları da hedefleyebilirsiniz.

followerwonk - marka-marka.org

Yararı nedir?

Yüksek hedefli ve değerli twitter kullanıcıları bir liste halinde görüntülenir! Hemen takip edebilirsiniz. Her kullanıcının yanında bir  ‘takip’ butonu yer almaktadır.

Kullanıcılar karşılaştırma (Compare Users)

Bu özellik, iki veya 3  Twitter hesabını birbiri ile kıyaslamanızı sağlar.  Bir grafik üzerinde  her hesabın takipçileri  arasındaki bağlantıyı ve retweet oranlarını, url tweet paylaşım oranlarını ve daha fazlasını görebilirsiniz.

followerwonk twitter analiz uygulaması - marka-marka.org

Yararı nedir?

Rakiplerinizi birbiri ile ya da kendinizi rakipleriniz ile kıyaslayabilirsiniz.

Takipçi Analizi (Analyse Followers)

Bu özellik kendi twitter hesabınızın veya başka bir twitter hesabının  takipçilerini analiz atmenizi sağlayacak detaylı bir rapor almanızı sağlar. Özellikle  Twitter stratejisini optimize etmek için  çok faydalıdır.

 Raporda takipçilerinizin cinsiyetini, konumunu,  takipçilerinizin daha  yoğunlukta olduğu saatleri, sosyal puanlarını, Harita üzerinden yerlerini,  takipçilerinizin takipçi sayısısını, takipçilerin yaşlarını, tweet sayılarını, takipçilerinizin dillerini, ve daha bir çok bilgiyi görebilirsiniz.

followerwonk twitter takipçi analizi- marka-marka.org

Takipçilerini izle (Track followers)

Bu rapor, belirli süreler üzerinden kazanılan ve kaybedilen takipçileri etkileşimli bir grafik üzerinden gösterir. Grafikte  dün, bu hafta, son 7 gün, son 14 gün, bu ay, son 30 gün, son 60 gün, son 90 gün ve son 120 günü  görüntüleyebilirsiniz. Grafikte belirli tarihlere de tıklayarak hangi  kullanıcıların takip ettiklerini ya da o gün takip etmekten vazgeçenleri  görebilirsiniz.

Followerwonk twitter analiz aracı - marka-marka.org

Yararı nedir?

Takipçilerinizdeki artış veya azalmanın olduğu günleri görebilir ve yaptığınız paylaşımlarla bu oranı analiz ederek,  hangi tür paylaşımlarda daha çok takipçi kazandığınızı veya ne tür paylaşımlarda daha çok takipçi kaybettiğinizi belirleyebilirsiniz.

Takipçileri Listeleyin ( Sort followers)

Bu size kendi takipçilerinizi veya başka bir hesabın takipçilerini listeleme imkanı verir. Böylece geri takip etmek istediğiniz takipçileri takip edebilirsiniz.

Followerwonk’a nasıl erişirsiniz? 

https://followerwonk.com linkine tıklayarak 30 gün ücretsiz deneme hesabını kullanabilirsiniz. Ayrıca  bu uygulama SEOmozPro hesap kullanıcıları için ücretsiz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Followerwonk‘u  ilk kez duyduysanız bizim anlatımımız hakkında ne düşünüyorsunuz?   Bu program hakkında sizin düşüncelerinizi de  öğrenmek isteriz. Bu nedenle de  kullanmaya başladıysanız lütfen bize yorumlarınızı bildirin.

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu