Web siteniz mobil uyumlu mu
Diğer

Sosyal Medyadaki Başarınızı Analiz Edin; socialbakers.com

Web Sayfası sahibi olan herkes google analytic, sayesinde web sitesinin analizini yapabiliyor. Böylece web sayfalarımızın performansını ölçebiliyoruz. Ancak Sosyal Medya Bir çoğumuz için çok yeni ve hızlı gelişen bir alan, hepimiz sosyal medya sayfalarımızda bir şeyler paylaşıyoruz. Kampanyalar yapıyoruz ancak ya istediğimiz verimi alabiliyor muyuz? Bunu nasıl Ölçebiliriz?

Bu noktada imdadımıza,  dünyanın en çok atıf kaynağı olan  ve en hızlı büyüyen sosyal medya analitik şirketi Socialbakers.com yetişiyor. Socialbakers, 2008 yılında kurulan  dünya’da  75’den fazla ülkede müşterilerine sosyal medya analizi sağlayan bir avrupa teknoloji şirketi, başta facebook, twitter, google+, linkedin, youtube vb.. sosyal paylaşım sitelerinin en doğru ve en geniş şekilde analiz ve istatistiklerini almayı sağlıyor.

750’den fazla müşterisi ve 275.000 kayıtlı pazarlama kullanıcısı ile Socialbakers, Avrupa çapında Facebook ve diğer sosyal medya araçlarının analizi için önde gelen kaynak olarak kullanılıyor.

Socialbakers.com’da Facebook ve Twitter’da ülkelere göre üye sayısı, sayfaların üyesi, markaların üye sayısı, yer bildirimleri, uygulama ve geliştirici kullanım sayılarını görüntülüyebilir,Eğer bir şirket ya da markaysanız Hayranlarınızın ve takipçilerinizin günlük büyüme Takibini yapabilir, En ilgi çekici içerik tanımlamaları yapmanızı sağlayacak anahtar kelimeleri tesbit edebilirsiniz Ayrıca Bunların dışında ülkelere göre reklam fiyatları hakkında bilgiler de sitede yer almakta.

Örneğin Socialbakers.com’da Facebook’un Türkiye Kullanımına baktığımızda;

Türkiye^'de Facebook kullanımı verileri

 

Türkiye’de toplam Facebook kullanıcı sayısı 31 524 880 Kişi . Bu dünya sıralamasında 7. olduğumuzu gösteriyor. Geçtiğimiz senelerde 4.lüğe kadar yükselmiştik.

Facebook kullanımımıza bir de sayfalar açısından bakarsak birinci sırada 7.464.748 fanıyla Galatasaray yer alıyor. 2. sırada 6.048.911 fanıyla fenerbahçe ve üçüncü sırada 3.728. 746 fanıyla Beşiktaş.

Sanırım Türkiye’de en çok hangi takımın taraftarı var sorusunun cevabı’da bu sıralamada 🙂 Fenerbahçe’nin Hep daha fazla taraftarı olduğu söylenirdi halbu ki , Ben eski bir Beşiktaşlıyım bu arada 🙂

4. sırada ise farklı bir isim karşımıza çıkıyor,3.650.303 fanıyla Emre Aydın.  Sanırım Bu da Emre Aydın’ın Sosyal Medya’yı ne kadar etkin kullandığının, ne kadar etkili bir sosyal medya politikası uyguladığının bir kanıtıTürkiyede en çok ziyaret edilen facebook sayfaları

Vodafone, BBC,AVEA gibi bir çok önemli markanında faydalandığı Socialbakers.com’a sizde  facebook hesabınızla giriş yapabilirsiniz.

Siteye Gitmek için tıklayınız

 

 

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu