Web siteniz mobil uyumlu mu
google trends
Google

Google’da Kim Ne Arıyor? “Google Trends”

Google hayatımızın Vazgeçilmez bir parçası. Kızım ve Oğlum ev ödevlerini bana değil google amca”larına soruyorlar 🙂

Yemek tarifleri artık,google’da, sinema,tiyatro,müzik,arkadaş herşey Google’da. Peki Google’da En çok ne aranıyor? Bunu merak etmeyen yoktur sanırım.  Bunun cevabı “Google/trends” de. Bilenleriniz olduğuna eminim ancak bilmeyenler için Google Trends’den bahsedecek olursak;

Adından da anlaşılacağı gibi google trends aracılığı ile tüm dünya da en çok arama yapılanları görebilirsiniz, yada bunu ülkesel olarak da görme şansınız var. Ayrıca, arama ekranına yazdığınız kelimenin de ne kadar arandığını görme şansınız var. 

Arama sonuçları 2004’ten bu yana yapabilir ya da süreyi son yedi güne kadar düşerebilirsiniz. Yine arama trendlerinizi katagorilere göre, dünya genelinde ya da ülkelere göre de yapabilirsiniz.  Google web araması,resim araması haber araması ya da ürün araması da seçenekler arasında…

Google trends’i merakınızı gidermek için kullanabilirsiniz, ya da  arama sonuçlarına göre blog’unuza yazacağınız gündem konularını belirleyebilir, düzenleyeceğiniz kampanyalarınız ya da satacağınız ürünleriniz için fikir sahibi olabilirsiniz.

Sizce google trends başka hangi amaçlar için kullanılabilir? Yorumlarınızda bizimle paylaşın Lütfen!

 

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu