Web siteniz mobil uyumlu mu
crome jam
Google

Chrome JAM ile İnternette Arkadaşlarınızla Müzik Yapın!

 

Google Türkiye’nin blog sayfasından duyurduğu yeni uygulaması Chrome JAM ile Arkadaşlarınızla çevrimiçi ortamda canlı müzik yapabilirsiniz.

Daha önce bir grupla çalma hayaliniz olduysa ya da birlikte müzik yaptığınız arkadaşlarınızla sıklıkla buluşamıyor ama grubunuzu özlüyorsanız Google Crome  bu özleminize son verecek bir uygulama sunuyor size.

Chrome JAM, farklı coğrafyalarda yaşayan arkadaşların, bilgisayarlarındaki Chrome tarayıcıda bir araya gelerek müzik çalmalarına olanak tanıyan etkileşimli bir web uygulamasıdır. Bu konuda yeteneğiniz hangi düzeyde olursa olsun (ister hayali gitar çalan biri isterse profesyonel müzisyen olun), İnternette gerçek zamanlı olarak JAM yapabilirsiniz.

jamwithchrome.com sitesine girdiğinizde, akustik ve bas gitarlardan davul ve klavyelere kadar 19 farklı enstrüman arasından seçim yapabiliyorsunuz. Çalmaya başladıktan sonra, istediğiniz sıklıkta enstrüman değiştirebilirsiniz.

Varsayılan olarak ayarlı “kolay modu”nda her tele, davula veya tuşa ayrı ayrı tıklayarak kendinizi deneyebilir ya da dört farklı otomatik çalma işleviyle çalma işini aletin kendisine bırakabilirsiniz. Klavyenizden herhangi bir enstrümanı çalmak üzere “pro modu”na geçiş yapmanız gerek.

Sitedeki paylaşım düğmelerini kullanarak, farklı coğrafyalardan dört adede kadar arkadaş davet ederek JAM’inize katılmalarını sağlayın. Bakın! “Klavye Kedisi” nasıl da arkadaşlarıyla JAM yapıyor:

jamwithchrome.com  adresine giderek grup halinde çalmaya hemen başlayabilirsiniz.

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu