Web siteniz mobil uyumlu mu
FaceWash
Facebook

Facebook Profilinizi Yıkamaya Ne Dersiniz?

Facebook yeni arama motoru “Graph Search” uygulamasını duyurarak, arama motoru pazarına da hızlı bir giriş yaptı. Yakın dönemde F ticaret uygulaması ile Facebook sayfalarından satışta yapılabileceğini biliyoruz.  2006 yılından beri  Tüm Dünyada  insanların hayatının önemli bir kısmında yer alan facebook bu uygulamaları ile hayatımızın içerisine daha fazla gireceğe benziyor.

Facebook gelişiyor ve değişiyor, peki biz 2006 yılından beri hiç değişmedik mi? Facebook’ta ilk hesap açtığımız zamandan beri hayatımızda neler değişti? “Seni Seviyorum” dediğimiz kız ya da erkek arkadaşımız değişmiş olabilir mesela?, Ya da hiç facebook profiliniz üzerinden küfür ettiniz mi?

Bizler tüm bu yaptıklarımızı unutmuş olabiliriz. Ama İnternet Asla unutmaz!  Facebook zaman tünelini tararayarak tüm bu uygunsuz mesajları, yazıları, resimleri, paylaşımları tek tek silmekle mi uğraşacaksınız? Ama buna gerek yok! Facewash uygulaması ile facebook profilinizdeki istemediğiniz, uygunsuz içeriklerinizi temizleyebilirsiniz!

FACEWASH NEDİR?

Bu uygulama Facebook profilinizle bağlantı kurarak profilinizi tarıyor ve profilinizde bulduğu tüm uygunsuz kelimeleri temizliyor.

Facewash Nasıl Kullanılır?

Öncelikle facewash uygulama sayfasına gidiyorsunuz.  ve get started linkine tıklıyorsunuz.(Facewash sayfasına gitmek için tıklayınız)

facewash uygulaması

Sonrasında uygulama sizi facebook sayfasına yönlendiriyor. Bu sayfada uygulamaya git demeniz gerekiyor.

facewash uygulaması başlat

Yeni açılan pencerede Haber Kaynağındaki gönderilere erişmek için tekrar bir izin vermeniz gerekiyor.

 

facewash

Artık Uygulamayı başlatmaya hazırsınız. Açılan penceredeki “Start” butonuna basmanız yeterli. Start butonuna bastıktan sonra uygulamanın hesabınızdaki uygunsuz bir içeriği aramasını sağlıyorsunuz.  Ayrıca, butonun yanındaki “enter custum text to search” yazan bölüme , hesabınızda olduğunu düşündüğünüz uygunsuz içeriğe ait kelimeyi yazarak da arama yapabilirsiniz.

facewash uygulaması start

 

Uygulama, uygunsuz bir içerik bulamadığı konumların karşısına temiz sonucunu getirecek. Bir içerikle karşılaşırsa da bunun linkini verecekt ve siz de linke tıklayarak bu içeriğe erişebilir ve gerekli temizliği yapabilleceksiniz. Uygulama yakında Twitter profillerimiz içinde aynı hizmeti verecek!

Yazar : Reyhan Açıkelli (Yazının her türlü hakkı saklıdır.  Bu yazı 5070 sayılı elektronik imza kanunu kapsamında koruma altındadır.)

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu