Web siteniz mobil uyumlu mu
YELP.COM.TR
Diğer

Türkiye’ye Yeni Bir Sosyal Mecra ; “YELP”

Yelp, Türkiye’de hizmete girdi!

Yelp aslında yeni bir sosyal mecra değil. İnsanları en iyi yerel işletmelerle bir araya getirmeyi hedefleyen YELP Temmuz 2004 tarihinde San Francisco’da kuruldu. Ve o tarihten beri A.B.D, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, İtalya, İsviçre, Belçika, Avustralya, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, Singapur ve Polanya’da hizmet veren bir sosyal mecra. Ve Yelp  artık Türkçe olarak Türkiye’ye de hizmet veriyor!

12 Aralık’tan itibaren İsteyenler, Yelp.com.tr sitesinde hesap açıp, yerel işletmelerle ürün ve servis sağlayanlar hakkındaki fikirlerini paylaşma imkanına sahip olacaklar. foursquare ile benzer bir sosyal platform olan Yelp’in Türkiye’deki Sosyal Mecra kullanıcıları tarafından sevilip sevilmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek…

YelpTürk Kullanıcılarına ücretsiz IPhone ve Android uygulamalari ile de hizmet sunuyor.  iş sahipleri için hazırlanan ücretsiz araçlar da var. İşletme Sahipleri bu araçlar hakkında daha detaylı bilgiyi,   http://biz.yelp.com.tr. adresinden erişebilirler.

“Avrupa ve Asya kıtalarını buluşturan Türkiye her zaman farklı kültürlerin buluştuğu, etkileştiği ve geliştiği bir yer olmuştur.” diyen YELP Yeni Pazarlar İkinci Başkan’ı Miriam Warren, sözlerine şöyle devam etti, “Türkiye’de ki Yelp kullanıcıları da diğer ülkelerde olduğu gibi aynı zevkle kontrolü ele aldıkça, ülkenin neresinde olurlarsa olsunlar en iyiyi bulmakta Yelp’i kendilerine yerel rehber olarak seçecekleri günü dört gözle bekliyoruz. Endüstrileşmiş, Batı Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip, hızla büyümekte ve girişimci ruh bakımından her ülkeye rakip olabilecek bir ulusa sahip olan Türkiye, kendi Yelp topluluğunu oluşturup hem tüketiciye hem de küçük ölçekli iş sahiplerine büyük fayda ve olanaklar sağlayacak bir ülkedir.”

Odak  Noktası İstanbul

Yelp yönetiminden yapılan açıklamaya göre; Başlangıçta, Yelp’in topluluk oluşturma çabaları,İstanbul’da yoğunlaşacak. Bununla birlikte, Türkçe web sitesi tüm özellikleri ile yurdun her yerinde yaşayan Türkler’in kullanımına açık olacak ve Türkçe, İngilizce, Danimarkaca, Flamanca, Fransızca, Fince, Almanca, İtalyanca, Norveççe, İspanyolca, İsveçce, Lehçe olmak üzere 12 dilde yerel bilgiler sunacak.
Daha fazla bilgi sahibi olmak ve Yelp.com.tr deki resimler ile IPhone ve Android uygulamalarına ulaşmak için Resmi Yelp Blog’unu ziyaret edebilirsiniz . (http://officialblog.yelp.com).

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu