Web siteniz mobil uyumlu mu
Diğer

Sosyal medyanın yükselen yıldızı “Pinterest”

Sosyal medya hayatımızın tam anlamıyla merkezine oturdu.“Dünya Facebook ve Twitter etrafında mı dönüyor? “ derken yeni bir sosyal paylaşım ağı daha hayatımıza girdi.

Aralık 2009’da beta olarak bilinen Pinterest, 2010 yılında üyeliğin herkese açılamasıyla, Pinterest kullanımı hızla arttı.16 Ağustos 2011’de Time dergisinin anketine göre, Pinterest 2011 yılının en iyi 50 websitesi arasına girdi. Pinterest; Mashable,Techcrunch,Venturebeat ve diğer birçok web sitesinin başlığına hakim oldu.

Dünya, Pinterest çılgınlığına doğru mu gidiyor?

Henüz Pinterest kullanıcısı değilseniz Pinterest ile tanışma vakti geldi.Pinterest, kısaca görsel bir sosyal networktür. Resim tabanlı sosyal paylaşım sitesi olan Pinterest, internette gördüğümüz resimleri imlememizi sağlıyor. Pin’lediğin resimleri pinboard’da ( duvarında ) arkadaşlarınla paylaşabilir, resimlere hikayeler ekleyebilir ve değişik kategorilendirmeler yapabilirsin. Beğenip arşinizde bulunmasını istediğiniz resimleri burada biriktirebiliyorsunuz.Örneğin: eğer güzel bir gelinlik görmüşseniz, onu ‘düğün fikirleri’ pinboard’da (duvarında) pinleyebilir, çeşitli websitelerinden düğünle ilgili tüm görüntüleri burada biriktirebilirebilirsiniz.

Blog’unda Pinteresti nasıl kullanabilirsin? Haberin devamı için tıkla

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu