Web siteniz mobil uyumlu mu
Güncel

Trump İsmi Tuvalet Kağıdı Markası Olarak Tescil Edildi.

Mediacatonline’da yer alan habere göre; Trump’ın ismi meksikalı bir avukat tarafından tuvalet kağıdı markası olarak tescil edilerek üretime başlandı.
2015 Ağustos ayında Meksika’nın Guanajuato kentinde Trump markasını tescil ettiren Antonio Battaglia adlı bir avukat, markasından para kazanmak için kolları sıvadı ve Trump marka tuvalet kağıtlarını yarattı.

Battaglia, öncelikli düşüncesinin Trump markası adında giyim ya da ayakkabı sektörüne girmek olduğunu, fakat Trump isminin daha önceden alınmış olması nedeniyle tuvalet kağıdı sektörüne adım attığını söylüyor.

Yıl sonuna kadar market raflarında yerini alması planlanan Trump marka tuvalet kağıtlarının satışından elde edilecek kârın yüzde 30’u ise göçmenleri destekleyen gruplara verilecek.

Türkiye’de Başvurusu Yapıldı

Dünyanın en çok konuşulan ismi Trump’un girişimciler tarafından marka olarak farkı sektörlerde tescil edilmesi için başvurular ülkemizde de mevcut. Hatta RULOPAK HİJYEN SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, tıpkı Meksika’da olduğu gibi Trump ismini tuvalet kağıdı olarak kullanmak için tescil başvuru yapmış.

Trump marka tescili

Ancak marka henüz tescilli değil. Trump’un avukatları marka yayın kararından sonra itiraz işlemi gerçekleştirmişler. Tescil kararı verilip verilmeyeceği Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanlarının değerlendirmelerinden sonra belli olacak.

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu