Web siteniz mobil uyumlu mu
Pazarlama

İş Hayatında Başarının 7.5 İlkesi

1 ) Kendi Kendize Gaz verin!

 

Başkarının sizi övmesini,“başarabilirsin” demesini beklemeyin. Başarı Değerlendirilirken süreçlere değil sonuçlara önem verilir. Bu nedenle kendi kendizi motive etmeyi, gaz vermeyi ihmal etmeyin. Siz Başardığınızda sizi öven çok olacaktır. O zamana kadar söz sizde!.
2 ) Başarmaya hazırlıklı olun yoksa birilerine yenilirsiniz!

 

Çabalarınız sürekli başarmak için olsun. Her zaman tetikte olun. İş hayatı her gün yeni birinin piyasaya atıldığı büyük bir orman ve siz rakiplerinizden daha hazırlıklı daha tetikte olmazsanız birileri mutlaka sizi geçecektir.

3 ) Sizin kimi tanıdığınız değil, kimin sizi tanıdığı önemlidir!

 

Annem Medyayı sıkı takip eder bu nedenle bir çok önemli kişi  ve sanatçıyı tanır. Ama Onlar Annemi tanımaz 🙂  Kendinizi tanıtın.

4 ) İş hayatı değer ve ilişkilerle ilgilidir:  İş Yapıp-yapmamak sadece fiyatla, ekonomik durumla ilgili değildir !

 

En Büyük krizlerde bile insanlar satın almaya devam eder, eğlenmeye var olmaya devam eder. Bu nedenle asla ümitsizliğe kapılmayın. Marka yaratın,Markalaşmaya bakın. Markalaşmak değer yaratır….

 

5 ) Asıl önemli olan çalışmak değil, bağlantılar kurmaktır !

 

Hiç bir iş yapmadığını düşündüğünüz ama sizden daha başarılı olan iş arkadaşlarınız oldu mu hiç? Çok çalışmak elbetteki önemlidir. Ancak Sonuçta insan ş hayatının değişmez unsurudur. Çalışmanızın karşılığını insan olmadan alamazsınız. Bu nedenle doğru bağlantılar kurarak çalıştığınızda belki sizde daha az efor sarf ederek çok daha başarılı olabileceksiniz.

6 ) Farklılaşmak ve üstünlük kurmak için “YARATICILIĞINI” Kullan!

 

Tekel yaratılacak bir sektör bulmak çok zor öyle değil mi, o zaman farklı olmalısın.

7 ) Antenlerinizi Açık Tutun!

 

Gündemden uzak kalmayın, Değişiklik ve Yeniliklerden haberdar olun!

7.5 Kainatı İstemeyi Bırakın!

Çoğu zaman erişebileceğimizden fazlasını isteriz. Ve başaramadığımızda (Ki bu çok doğal bir sonuç olur!) hayal kırıklığına uğrar pes ederiz. Siz öyle yapmayın! Hedefleriniz ulaşılabilir ve gerçekçi olsun!

 

 

 

 

 

 

 


Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu