Web siteniz mobil uyumlu mu
bi'kafalar.com röportaj
Diğer

Bi’kafalar.com; İçinde her şeyden biraz bulabileceğiniz video içerik sitesi

Aranızda video izlemeyi sevmeyeniniz var mı?… Yok mu? Bizde  öyle tahmin etmiştik. O zaman sizlere yepyeni bir video içerik sitesinden bahsetmek istiyoruz.
Bi’kafalar.com. Bu site hayat, evren ve her şeye dair videolardan oluşuyor. Kaliteli,izlenebilir ve ilgi çekici video içerik üretmek gerçekten zor.  Ancak bu site zoru başarmış gibi.  Şimdiden iyi bir izleyici kitlesine sahip.

Bi’kafalar.com’u kimlerin kurduğunu, böyle bir platform oluşturmayı nereden akıl ettiklerini merak ettik.  Mail attık. Sağ olsunlar bizi kırmadılar samimi bir şekilde sorularımızı yanıtladılar.

İşte Bi’kafalar.com röportajı:

1)      Öncelikle siz kimsiniz?

Biz iki kafa, Bora Öğünç ve Rıfat Demir’iz.

2)      Böyle bir site yapma fikri nasıl oluştu?

Rıfat ile aynı ajansta çalışıyorduk. Orada da video ve içerik işleri yapıyorduk. Daha kendimize ait şeyler yapma, video üretirken daha özgür olma fikri her zaman çekiciydi. Bir çarşamba günü Rıfat ile konuştum, ufak hesaplar yaptık ve cuma istifa ettik. Video işi yapacaktık ama önce içimizde birikenleri, kendi anlatmak istediklerimizi anlatarak başladık. Hayat ve insan bizim için hem güzel hem de derin konulardı. Buradan yola çıktık ve sonrasında projeyi olabildiğince özgür bıraktık. Aralarda yaptığımız, düşünülmüş, stratejik hamleler var tabiki ama inanır mısın proje kendi kendini bu noktaya çekti.

3)      Bikafalar.com’un en dikkat çekici bölümlerinden birisi de başarısızlık hikayeleri. Sizlerin başarısızlık hikayeleri var mı? Nedir?

Bu soru ile epey karşılaşıyoruz =) elbette başarısızlık hikayelerimiz var ama şimdilik bekletiyoruz. Planımız, eğer ki iflas edersek bir başarısızlık hikayesi olarak bi’kafalar’ı anlatmak =)

4)      Bikafalar.com’un hedefleri nedir?

Elbette bir çok hayalimiz var ama pek hedef koyan, öyle yaşayan insanlar değiliz. Çok şanslıyız ki böyle severek yaptığımız bir iş var. E bu da tabiki mutlu ediyor bizi. Bu mutluluğu korumak bizim için bir hedef olabilir…

5)      Farklı projeleriniz var mı?

Olmaz mı… Yakında kendi kanllarımızdan da duyuracağız, dijitalde yayınlanacak her türlü işi üstlendiğimiz, daha ajans yapısında bir video oluşumu kurmakla uğraşıyoruz şu sıralar. Bunun dışında yeni fikirler birikti, kendimiz için çektiğimiz çeşitli içerikler yapmaya başladık bile. Yakında göreceksiniz =)

Bunun dışında bi’kafalar için yeni, yaklaşık 40 videoluk bir internet belgeseli projemiz var. “Evren”i konu edecek. Onun için ÇOK heyecanlıyız… Haftaya başlıyoruz çekimlere.

6)      Eklemek istedikleriniz?

Size teşekkürden başka yok…

Bizde sorularımızı içtenlikle yanıtlayan Bi’kafalar.com ekibine çok teşekkür ediyoruz. Başarılarının daimi olması dileklerimizle…

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu