Web siteniz mobil uyumlu mu
Marka Hikayeleri

Markaların Öyküsü-A (Ariston)

Elektirikli ev aletleri markası,Merloni tarafından 1960 yılında yaratıldı.

Ariston, Scholtes ve İndesit’le birlikte, İtalyan Merloni Grubu’nun elektirikli ev aletleri markalarından biridir.1930 yılında Aristide Merloni tarfından kurulan ve ölçü aletlerinde uzmanlaşmış olan Merloni Kurumu, 1960 yılında Ariston markasını yarattı. Adını, ismin Amerikan açılımından alan marka, ocak,fırın,çamaşır makinesi ve buzdolabı gibi ev aletlerini piyasaya sürmek amacıyla kuruldu.

1998 yılında, dünyada dijital teknolojileri, bir telefon bağlantısını ve İnternet’i,elektrikli ev aletlerine entegre eden ilk marka oldu. Ürün adı : Ariston Digital.

Çamaşır makinesinin özelliği: kullanıcını aleti uzaktan programlayabilmesi ve arıza anında aletin bir teknisyen çağırmaya karar verebilmesidir.

markanın web sitesi: http://www.ariston.com

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu