Web siteniz mobil uyumlu mu
kurumsal blog neden açılır
Blog

Firmalar Neden Kurumsal Blog Açmalı?

Bir işletmenin neden blog’a ihtiyacı olsun ki? Onların web siteleri, Facebook sayfaları var…

Facebook sayfalarından ya sattıkları ürünü/hizmeti duyururlar ya da özlü söz paylaşırlar. Eee bir süre sonra paylaşacak yeni bir şey bulamayınca da,  ya sayfa atıl kalır… ya da tekrara bırakılır.

Web sitelerinin durumu daha vahim, bir sürü para verilip büyük hayaller ve beklentilerle yaptırılan web siteleri hiçbir zaman istenildiği gibi olmaz.  Sonunda o işle de uğraşmaktan vazgeçilir, olduğu hali ile bırakılır… Ne de olsa daha önemli işleri vardır şirketin;  yeni müşteri kazanmak, daha çok satış yapmak…

Bir de bunların arasında laf mı benim dediğim, kurumsal blog açmak da neymiş…

Sahi işletmelerin o kadar öncelikleri varken kurumsal blog neden açılır?

Kurumsal bloglar müşterilerinize yazılarınızla seslenebileceğiniz bir mecra.

Sadece ürün ve hizmetlerinizi değil fikirlerinizi de bu mecradan hedef kitlenize ulaştırmanız mümkün.

Uzmanlığınızı başka mecralara gerek duymadan rahatça yansıtabileceğiniz. Markanıza online itibar sağlayabileceğiniz bir mecra.

Kurumsal blog içerikleri Facebook, Twitter ve diğer mecralar için de  kaynak oluşturur. Böylece “Facebook’ta her gün ne paylaşmalıyım?” Sorusundan kurtulmuş olursunuz.

 Kurumsal Blog sayesinde sadece sınırlı bir hedef kitlesi değil dünyanın her yerindeki insanlara ulaşmış olursunuz. Marka bilinirliğiniz artar.

Ve biliyor musunuz? Gazeteler sektörler hakkında neler oluyor, neler bitiyor,  takip etmek için blogları tarıyorlar, haberlerini bu görüşlere uygun hale getiriyorlar.

Kurumsal Blogunuza  daha fazla ziyaretçi sağlamanın ipucu

Burada sihirli kelimeler, sabır ve emek…

Her şeyin bir anda olamayacağını kabul edebilmek en önemli konu.   Ziyaretçilerinizle etkileşim  kurmak için çaba göstermeniz gerekiyor.  Düzenli içerik oluşturmak, bunun için içerik takivimi oluşturmak önemli.

Sosyal medya ile blogunuza daha fazla ziyaretçi sağlayın!  Adlı yazımda verdiğim taktikler kurumsal bloglar içinde geçerli merak edenler okusunlar. Ve son olarak önemli bir detay; her işin mobil üzerinden  yapılmaya başladığını ve mobil kullanıcı sayısının gün geçtikçe arttığını göz önünde bulundurmalı ve kurumsal blogunuzun mobil uyumluluğunu mutlaka sağlamalısınız.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu