Web siteniz mobil uyumlu mu
bridgestone'dan havasız bisiklet lastiği teknolojisi
Marka

Bridgestone’dan Havasız Bisiklet Lastiği

Yaz geliyor, bisikletlerin ortaya çıkma zamanı geldi. Önce bakımlarını yaptırmak, lastiklerine hava bastırmak gerek. Tabi sadece şimdilik… Bridgestone’un yeni havasız bisiklet lastiği ile artık, lastik patlama derdi, lastik şişirme derdi tamamen ortadan kalkacak.
Tokyo merkezli otomotiv lastik üreticisi firma Bridgestone’un bisiklet lastiği üreten kolu Bridgestone Cycle ile birlikte geliştirdiği havasız bisiklet lastiği adından da anlaşılacağı gibi hava ile şişirilmeye gerek duymuyor.

bridgestone'dan havasız bisiklet lastiği tasarımı

‘Havasız konsept'(Air Free Concept) adı verilen tekerleklerin iç kısımları boyunca uzanan eşsiz bir jant yapısı sayesinde, ağırlık desteği olarak hava kullanılmasına ihtiyaç duymuyor. Jantlarda ve lastiklerde kullanılan kauçuk da kaynakların etkili kullanılmasına imkan sağlıyor. Şirket yaptığı açıklamalarda fizibilite çalışmalarının ardından ürünü 2019’da piyasaya sürmeye hazırlandığını belirtiyor.

bridgestone'dan havasız bisiklet lastiği

Aslında havasız lastik kullanımı sadece bisikletler için sınırlı değil. Bridgestone, 2011 yılında havasız bir araba lastiği fikrinin de patenti almıştı. Üzerinde çalışmalara devam edilen havasız lastik fikrini 2017 yılına gelindiğinde motosiklet teknolojilerine uyarladı. Buluş klasik lastiğin yapısını basitleştirerek,direnci azalttı. Bu da verimliliği en üst düzeye çıkartıp boşa harcanmış enerjiyi azaltmayı sağladı.

bridgestone'dan havasız araba lastiği teknolojisi

Bridgestone’un Havasız Araba Lastiği Patenti (2011)

Bridgestone rahatlığı sürdürülebilirlikle kaynaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Çok yakında ‘havasız bisiklet lastikleri’nde kullanılan teknolojinin diğer çeşitli lastik türlerinde kullanılmak üzere adapte edildiğini duyabiliriz.

Haberin Kaynağı:
http://www.designboom.com/technology/bridgestone-air-free-bicycle-tires-04-20-2017/

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu