Web siteniz mobil uyumlu mu
Marka

Apple’ın Logo Kavgası

Apple’ın Samsung gibi rakibi olan şirketlerle yaşadığı patent davalarına artık hepimiz alıştık. Ancak bu sefer ki gerçekten ilginç. Apple Gerçekten de şaşırmış gibi gözüküyor.  ABD’li teknoloji devi Apple ile Bonn’da bulunan aile şirketi ‘Familiencafe’ arasında amblem kavgası yaşanıyor.Apple Cafe’nin kendi logosuna benzer olan logoyu kullanmasını engellemek için dava açmış durumda..

Marka devi Apple’in ‘ısırılmış elma’sını andırdığı gerekçesi ile yaklaşık bir yıldır mahkemelik olan Cafe sahibi Christin Römer ise davada haklılığını ispat etmek için direnmeye devam ediyor.

‘Apfelkind’ yazısı üzerinde bulunan kırmızı bir elmanın içerisinde bir çocuğun kafasının olduğu amblemi kullanan Römer, davadan geri çekilmek bir kenara dursun, kullandığı amblem ile oyuncak sektörüne atılmayı planlıyor.

Bir yıl önce Apple tarafından açılan davadaki iddiaları Römer’in avukatı reddetmişti. Römer, Apple’ın aldığı tepkiler üzerine davanın başında geri çekildiğini ifade etti. “Şirket E-posta üzerinden birçok tepki aldığını ve olayın büyümesi durumunda imajlarına zarar gelebileceğini aktardı. Bunun üzerine uzlaşabilirdik.” diyen Römers, olayın beklenmedik boyutlara ulaştığını söyledi.

468×60

Apple’ın uzlaşma şartının, kendi amblemlerine benzeyen elmanın sadece cafe sektöründe kullanılması olduğunu ifade eden Römers, kendisinin oyuncak sektörüne atılmak istediğini vurguladı. ‘Apfelkind’ ve Apple olarak birlikte çocuklar adına bir proje başlatıp uzlaşma isteğine cevap dahi vermediklerini söyleyen Römers, bu işin ne pahasına olursa olsun peşini bırakmayacağını söyledi. Konu üzerine sorulan soruları teknoloji devi şimdiye kadar cevapsız bıraktı. Davanın hangi boyutlara ulaşacağı ise merak konusu.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu