Web siteniz mobil uyumlu mu
Yaşam

Dünyaya Gülümseyin!

Dünyanın gülümsemesini topluyor.

Yoko Ono, 1967’de hayalini kurduğu katılımcı sanat projesini 45 yıl sonra internette başlattı.

John Lennon’ın eşi Japon sanatçı Yoko Ono, internet üzerinden kitle kaynaklı büyük bir sanat projesi başlattı. Sanatçı, 1967’de “Dünyadaki herkesin gülümsediği anları yakalayan bir film yapmak istiyorum” demişti. Bu hayalini gerçeğe dönüştürmek 45 yıl sonra gelişen internet uygulamalarıyla gerçek oldu.

Projeye katılmak için #smilesfilm etiketini kullanarak Instagram ya da Twitter’a fotoğrafınızı yükleyin. Sitedeki dünya haritasındaki yerinizi almak için ise yer bilgilerinizi belirtmeniz gerekiyor. Ve tabii ki gülümsemeyi unutmayın!

#smilesfilm projesiyle toplanan fotoğraflar 9 Eylül’e kadar Londra’da Serpentine Galerisi’nde gösterilecek.Projenin AppStore üzerinden de özel bir uygulaması bulunuyor.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu