Web siteniz mobil uyumlu mu
LinkedIn ile nasıl iş bulunur
Diğer

LinkedIn ile nasıl iş bulunur?

2003 yılında kurulan ve  tüm dünyada 300 milyon kullanıcıya ulaşmış olan LinkedIn,ülkemizde de  çok popüler bir bir iş ağı ‘i(Business Network) .

LinkedIn, ile bir iş ağı  kurmak ve tanıdığınız insanların tanıdıklarını görebilmenin haricinde  hayalinizdeki işi de bulabilirsiniz.  İşte size LinkedIn ile hayalinizdeki işi bulmanın %100 başarılı ve denenmiş taktikleri: 

  1. LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 91’i 5 ve daha fazla yetkinlik listelemiş.                    Potansiyel işvereniniz LinkedIn üzerinden yetkinliklere bakarak arama yapıyor olabilir. Öyleyse Profilinize yetkinliklerinizi mutlaka eklemelisiniz.
  2.  LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 91’i ‘Firma aramayı’ kullanmış.                                        ‘Keşke bende burada çalışsam dediğiniz, ilgilendiğiniz firmaları mutlaka takip edin. Böylece açık iş pozisyonlarından ve    ilanlardan haberiniz olur.
  3. LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 89’unun profil fotoğrafı mutlaka var .                       LinkedIn her ne kadar bir sosyal ağ olsa da profesyonel bir iş ağının içinde yer aldığınızı unutmayın ve profil fotoğrafınızı iş hayatına uygun, profesyonel bir fotoğraf seçin.
  4. LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 87 sinin 10 ve daha fazla bağlantısı var.                Networkünüzü genişletin ve yeni bağlantılar eklemeye devam edin.  Bu bağlantılar şirketler tarafından fark edilmenizi sağlayacaktır.
  5. LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 82 si gruplara katılmış.                                                LinkedIn gruplarına katılın.  Alanınızla ilgili gruplara katılın, aktif bir kullanıcı olun. Soru sorun, bilgi paylaşın ve yorum yapın. Diğer grup üyelerinin şirketlerindeki pozisyonlardan biri belki de size uygundur…
  6. LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 81 i 10’dan fazla tavsiye almış.                              Yetkinliklerinizle ilgili profesyonel iş hayatınızdaki kişilerden tavsiye alın.
  7. LinkedIn’de  başarılı bir şekilde iş arayanların % 81 i LinkedIn içeriğini takip etmiş. Araştırın, öğrenin. günde en azından 10 dakikanızı LinkedIn’de yer alan alanınızla ilgili konuları takip etmeye, makaleleri okumaya, tartışmalara katılmaya ayırın.

Kaynak: http://linkd.in/1mRa2iR

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu