Web siteniz mobil uyumlu mu
işlerin ters gitmesi, plansızlık
Pazarlama

Her şey üstüne üstüne geliyorsa, belki de sen ters gidiyorsundur…

Bazen bir şeyleri çok isteriz. İyi olsun deriz.  İyi niyetle hareket  ederiz, hayallerimizi, beklentilerimizi uygularız. Ancak stratejik plan yapmayız.

Bu durumda yapılan işin  ne kadar  gerçekçi ve doğru olduğuna/yapıldığına inanırsak inanalım; kısa vadeli sonuçlarda aksamalar,  hatalar yaşanır.  

Birçoğumuz heyecanımızdan başarıya olan istek ve inancımızdan  aksamaları nazara, göze bağlarız. Yapılan hatalar için durup değerlendirme yapmak yerine ; ileriye bakmaya, yol almaya devam ederiz.

Sonuç yıpranmak ve başarısızlık olur…

Aslında hiçbir zaman öngörülere  göre hareket etmek/ isteklere göre yol haritası belirlemek doğru değildir. Doğru sonuçlar için kısa, orta ve uzun vadede plan yapmak, işi bilen insanlarla birlikte çalışmak gerekir. Ve en önemlisi de birlikte  çalıştığınız insanların bilgisine, görüşüne inanmalısınız.

Birey olarak birçok şeyi çok iyi yapmış, tecrübe kazanmış, çok bilgili, görgülü ve tecrübeli olabiliriz. Ancak yapmamız gereken bazen durup dinlenmek, dinlemektir…

Bir çok insan hayatınız boyunca sizinle, işinizle, yaptıklarınızla  ilgili olarak yorum  yaptı daha da yapacak. Doğru ya da yanlış…. Bunu engelleyemeyeceğinize göre  dikkat etmeniz gereken 2 şey var;

1) Sen dünyanın en iyisi olsanda bazı insanların fikri hiç değişmeyecek.

2) Her şey üstüne üstüne geliyorsa, belki de sen ters gidiyorsundur…

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu