Web siteniz mobil uyumlu mu
Çocuk istismarına karşı kampanya - marka-marka.org
Pazarlama

Çocuk istismarına karşı çarpıcı kampanya!

Çocukların istismara uğramasının dışında kendilerinin de istismarcı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Fikir olarak bile çok rahatsız edici öyle değil mi?

ELI (İsrail Çocuk Koruma Birliği), çocuk istismarlarına dikkat çekmek amacı ile çok çarpıcı bir kampanya yapmış.
Sadece İsrail‘de her yıl 65 bin çocuk istismar ediliyor ve bu rakamın yalnızca yüzde 30′u bir tedavi sürecinden geçiyor. Geri kalan yüzde 70′lik kesim ise istismarcı bir ebeveyn olmak üzere büyümesine devam ediyor.

Bu durum konusunda bir toplumsal farkındalık ve duyarlılık yaratmak üzere harekete geçen ELI, sahipleri tarafından darp edilmiş oyuncak bebekleri Tel Aviv‘in en ünlü meydanlarından Rabin’de sergiledi. Ve bu sergi  İsrail toplumunun dikkatini fazlasıyla çekmenin dışında dünya medyasında da kendine geniş yer buldu. (Kaynak)

İşte o çarpıcı sergiden görüntüler:

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu