Web siteniz mobil uyumlu mu
SUSTAİNABLE BRANDS 2015 İstanbul
Güncel

Sustainable Brands 2015’in ardından…

Global Sürdürülebilir Markalar Platformunun İstanbul Buluşması Sustainable Brands 2015 26- 27 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleşti.

Dünyanın en önemli 50 konferansından biri olan Sustainable Brands Istanbul buluşmasının bu yıl ki teması  ‘How Now’du.  Marka, inovasyon, yeni trendler, değişen müşteri davranışları ve sürdürebilirlik konularında pek çok profesyonel için önemli içeriğin olduğu buluşma, gelecekte marka dünyasının nasıl olacağına yönelik önemli ipuçlarını sundu.

Marka – Marka olarak bizlerin de izlediği konferansın katılımcıları arasında Jerry Michalski, Carol Sanford, Alex Pallete, Marci Zaroff, Philipp Kauffmann, Florian Peter, Dirk Voeste, Thomas Kolster, Roope Mokka gibi uluslararası konuşmacılar  ve sürpriz isim olarak Ayhan Sicimoğlu yer alıyordu. Sürdürülebilir geleceğe nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda markalar için önemli paylaşımların yapıldığı konferansta  pazarlama ve marka dünyasının profesyonelleri için  ilham verici bir çok bilgi paylaşıldı.

İşte konferanstan dikkat çekici başlıklar;

Açılış konuşmasını Sürdürülebilirlik Akademisi, Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç gerçekleştirdi. Sevinç yaptığı açılış konuşmasında;

“Bugün markaların anayasası değişiyor; dijital dönüşüm, kaynak kıtlığı ve değişen tüketici gibi konularla karşı karşıya kalan markalar,  geleceği şekillendirme hedefli yol haritaları belirliyorlar. Markalar gelecekte var olmak için yalnızca ekonomik değil eş zamanlı olarak sosyal ve çevresel değerleri de marka stratejilerine ekliyorlar ve kârlılık için yeni ekonomi düzeninde sürdürülebilir marka olma çalışmalarını artırmaları gerekiyor.” dedi.

sürdürülebilir markalar konfreransı

Todd B. Kashdan “ Mutluluğu arttırmak için acıya olan dayanıklılığı arttırmalısınız” 

Yaşam, liderlik, stres ve mutluluk konularında dünyanın en önemli otoritelerinden biri kabul edilen psikolog Prof. Dr. Todd B. Kashdan, bireysel sürdürülebilirliğin ipuçlarını paylaştı.

“Kimse kimseyi pozitif enerjisi yüzünden işe almıyor, oysa pozitif enerji çok önemlidir. Pozitif enerji üreten liderlerin ekibi başarılı olur.” diyen Kashdan,   “Bir lider ekibinde ne kadar enerji oluşturursa ekipteki o kişi de aile içinde o kadar enerjik olur. Böyle ekiplerde insanlar maaş artışından ziyade kendini geliştirmeye önem verirler. Bu şirketlerde nakit akışının yüzde 45’i lider tarafından oluşturulan pozitif enerjiyle açıklanabilir.” dedi.

“Yeni nesil amaç veren bir şirkette çalışmak istiyor”  Florian Peter 

Şirketler para kazanırken bir amaç için hareket edebilirler diyen Mandalah Europe CEO ve İnovasyon Danışmanı Florian Peter, Markalar Bir Amaç İçin Nasıl Konumlandırılır?’ adlı konuda ;

“Sürdürülebilirliğin bir krizden geçtiğini görüyoruz. Yapılanların gerçekten ortak bir amacı varsa, tıpkı Unilever’in başardığı gibi konsolide bir hareket olur. İşte o zaman 5 yıl sonra aynı şeyleri konuşmayacak durumda olabiliriz” dedi.

 

“Hikaye anlatan değil, hikaye yazan kazanır” Conrad Lisco 

Hikaye yaratma markaları doğru inovasyona  nasıl teşvik eder konusunda konuşma yapan Lisco, günümüzde ve gelecekte de  ana faaliyet alanın dışında inovasyon yapan markaların gelişme göstereceğini belirterek, markaların hikaye anlatan değil, hikaye yaratan olmaları gerektiğini söyledi.

sürdürülebilir markalar konferansı

Dünyanın önde gelen tekstil markaları organik pamuğa geçecekler”  Marci Zaroff

Geliştirdiği eko-moda kavramıyla tekstil ve perakende sektöründe büyük bir üne sahip olan Marci Zaroff, konferansta ‘EKOrönesans: Şık ve Sürdürülebilir Dünya Nasıl Yaratılır?’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.  Konuşmasında, Türkiye’nin  şu anda  organik pamuk üretiminde dünyada ilk 3 arasında yer aldığını belirten Zaroff,  Şıklık ve sürdürülebiliğin bir arada olabileceğini ve bunun dünyada artık çok daha fazla kabul gördüğünü belirtti. Zaroff,   bu konuda ; “Artık modada yeni fikirler yaratmak ve bunları hayata geçirmek gerekiyor. Organik ve sürdürülebilir modaya geçiş sağlamayan markalar gelecek 10 yılda pazarda büyük kayıplar yaşayacak. “ dedi.

Dünyanın en önemli 50 konferansı arasında gösterilen global Sustainable Brands buluşmalarının İstanbul ayağı, gelecek yıl öne çıkacak önemli projelerin San Diego’daki konferansta tüm dünyayla paylaşılacağı müjdesiyle tamamlandı.

Marka – Marka olarak  önümüzdeki yıl düzenlenecek olan Sustainable Brands 2016’yı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu