Web siteniz mobil uyumlu mu
Marc Jacobs tweet ile ödeme yap kampanyası | marka-marka.org
Pazarlama

Tweet’le ödeme kabul eden mağaza

Sosyal medya kampanyalarının bazıları son derece şaşırtıcı olabiliyor.  Sizin en beklemediğiniz uygulamlarla “waaw bunu da yapmışlar” diyeceğiniz kampanyalar. İşte bunlardan birisini şubat 2014 New York moda haftasında Marc Jacobs gerçekleştirdi.

Marc Jacobs ‘un yeni parfümü Daisy serisinin tanıtımı için konsept mağaza açıldı ve bu mağazada alışverişlerde sadece sosyal para birimi kabul edildi.  Mağazaya gelen ziyaretçiler, #MJDaisyChain etiketiyle birlikte tweet atarak ödeme yaparak ürünlerini satın aldılar.

Ayrıca mağazada ziyaretçiler için içerik üretebilecekleri alanlar oluşturulmuştu ve katılımcılar sadece tweet ile değil, Instagram’da ve Facebook’ta da içerik üreterek mağazadan alışveriş yapabiliyorlardı.  Böylece Marc Jacobs, yaptığı bu kampanya ile yeni ürününü  büyük bir kitleye tanıtmış oldu.

Yazarın notu : Sosyal medyanın pazarlama çalışmalarına sağladığı büyük katkı artık inkar edilmiyor.  Bu Harika! Çünkü Sosyal mecralar insanlara ürün ve hizmetlerinizi, marka mesajlarınızı duyurabilmek ve adım attırabilmek için nasıl daha iyi iletişim kurabileceğinizi yaşayarak keşfedeceğiniz büyülü birer pencere niteliğinde.  Bu pencereleri kullanıp kullanmamak sizin elinizde, yeter ki keşfetmeye, uygulamaya açık olun sonuçların ne kadar muhteşem olduğunu göreceksiniz.

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu