Web siteniz mobil uyumlu mu
hedefli reklamlarla dalga geçen video
Pazarlama

Dikkat! Her yerde karşınıza çıkabilirler!

Bir zamanlar korku filmi izlediğimiz için kabus görürdük. Şimdilerde yeni kabus sebebimiz: Hedefli reklamlar

Hedefli Reklam Nedir?

Dijital yayıncılığın gelişmesi ve internetin günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer almasıyla beraber pazarlama yöntemleri de dijital ortama ayak uydurdu. Ve yeni bir pazarlama yöntemi gelişti. Remarketing yani hedefli reklam!

Bu pazarlama yönteminde kullanıcılar internet sitesine gelip, ürün satın almadan siteden ayrıldıklarında, internetteki farklı kanallar aracılığıyla siteyi tekrar kullanıcının karşısına çıkartıyor. Bu yeni yöntem pazarlamacılar ve markalar için çok karlı ve tercih edilebilir olsa dahi tüketiciler için çoğu zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor. İşte bu can sıkıcılığa dikkat çekmek isteyen ABD’li tiyatro grubu Upright Citizens Brigade, internette peşinizi bir türlü bırakmayan reklamları tiye alıyor.

Upright Citizens Brigade, internet sitesinde yayınladığı parodide tüketicileri online oldukları her anda izleyen ve bunu hedefli reklamlar için kullanan reklam sektörünü ele alıyor.
Parodi, tüketicilerin ilgi gösterdikleri bir ürüne ait reklamların hemen her internet sitesinde karşılarına çıkmasını ve ürünü aldıktan sonra dahi bu reklamlardan kurtulamayışlarını gerilim komedi şeklinde anlatmış.  Keyifli izlemeler:

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu