Web siteniz mobil uyumlu mu
Biyografi

Zuckerberg’in Eşi, Priscilla Chan kimdir?

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Facebok hisselerinin halka arz edildiğinin 1 gün sonrasında  yani;  19 mayıs 2012  Cumartesi günü 9 yıllık kız arkadaşı Priscilla Chan ile evlendi.

Birçok kişi onu gizlice evlendiği, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in sevgilisi olarak tanıyor. Özellikle sürpriz evlilikleri ile gündeme damgasını vuran çift neredeyse tüm dünyanın ilgi odağı durumunda. Peki herkesin merak ettiği Priscilla Chan aslında kim?

Chan Braintree, Massachusetts’te doğdu ve 2003 yılında Quincy Lisesi’nden mezun oldu. Chan biyoloji alanında lisans derecesi ile 2007 yılında Harvard mezun oldu.Chan ve Mark Zuckerberg’in ilişkisi Harvard’da başladı.

Daha sonra Zuckerberg Facebook adlı sosyal paylaşım ağını kurarak önde gelen zenginlerden biri olurken, Chan’da doktor olmaya karar verdi. 27 yaşındaki Chan, University of California San Francisco’da tıp eğitimi gördü. 9 yılı aşkın bir süredir birlikte olan çiftin düğün törenleri sadece meyda ve takipçilerine değil davetlilerine de sürpriz oldu. 100 kişinin altında bir davetli listesinin yer aldığı düğüne gelen konuklar aslında Chan’in mezuniyet törenine gittiklerini sanıyorlardı.
Önceleri Harvard’da yaşayan Chan,üniversite eğitimi için Mark’la birlikte California’ya taşındı. Chan, burada Facebook’un büyümesiyle birlikte ünlenen Mark’ın sevgilisi olarak medyada yer almaya başladı. Ancak Priscilla Chan doktor olmasının yanı sıra 4Chan’ın kurucusu. 4Chan; dünyanın en çok takip edilen siteleri sıralamasında 640. olan bir forum sitesi. Anime ve manga öğelerinin paylaşımı üzerine kurulan site çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Kaynak:http://mashable.comhttp://www.netaktuel.com

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu