Web siteniz mobil uyumlu mu
Araştırma

Araştırmaların Ortaya Koyduğu Veriler

Yazı hayatımızda çok kalıcı etki bırakmayabiliyor. Buna oranla görsel algımız daha güçlüdür. Okuduğumuz bir şeye göre izlediğimiz bir şey daha kalıcı olur her zaman.  Gördüğümüz şey daha ilgi çekicidir. Ticarette bu durumu değerlendirecek olursak yine görseller ilk sıralarda yerini alıyor. Tanıtım yapacak firmalar da bundan faydalanarak reklamlarını artık görsel videolarla yapıyor. Firmalara bu konuda destek sağlayan Vimark yaptığı işin faydalarını kanıtlanmış bilgilerle de ortaya koyuyor.

Aklında, video ile ne kadar amacımıza ulaşabiliriz diye şüphe olanlar için, bakacakları bir adres var. Videoların etkilerine dair tüm araştırma içeriklerinin bulunabileceği  https://videomarketing.com.tr/category/arastirmalar/  adresi, günümüzde videolu tanıtımın ne kadar doğru bir karar olduğunu ispatlayacaktır. Çünkü hayatımızla iç içe olan internet sayesinde uzaklar yakın oluyor. Bir bilgiye dünyanın öbür ucundaki insanla aynı anda erişebiliyoruz. Firmalar bu durumu avantaja çevirerek tanıtım videolarını kullanıyor. Pazarlama aracı haline gelen videolar firmaların kendilerini müşterilerine tanıtmasında güçlü bir araç. Video pazarlama sayesinde daha çok kişiyle etkileşim kuruluyor. Mesela video marketing araştırmalarına bakınca Vimark’ın sağladığı ve sağlayacağı faydalardan rakamsal olarak ölçüm yapabiliyoruz. Örnek verecek olursam video izleyen kullanıcılar satın almaya yüzde 64 daha yatkın oluyormuş, içerisinde video olan emlakçı listeleri yüzde 403 daha fazla bilgi talebi alıyormuş. Buradaki tüm araştırmaları göz önüne alınca videolu tanıtımın en karlı yatırım olduğunu söyleyebiliriz. Rakamsal verilere ulaşmak isteyenler buradaki araştırmalar bölümünden her bilgiye rahatlıkla ulaşabilir. Yaptığımız şeyin sağlamasını, mantık olarak, araştırmalarda yayınlanan bilgilerle doğrulayabiliyoruz. Bu da videolu tanıtım ne kadar önemli olduğu sonucunu ortaya koyuyor. İpuçları ile dolu araştırmalar sayesinde başarıyı yakalamak için her zaman önde olabiliriz.

İşimiz için bir adım atarken sonucunun nereye varacağı ihtimallerini bilmek atılan adımları kolaylaştırıyor. Yani video marketing araştırmaları sayesinde hedefimize ulaşmak için attığımız adımların, teknolojiyi kullanmanın etkilerinin farkına varabiliyoruz. Ticarette önemli olan önümüzü görebildiğimiz adımlarla ilerlemek. Günümüzde en iyi reklam ve pazarlama videolarla oluyor. Bizde bu duruma ayak uydurarak en doğru tanıtımı, pazarlamayı ve hedefimiz olan kitleyi yakalayabiliriz.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu