Web siteniz mobil uyumlu mu
StumbleUpon ile pazarlama
Araştırma

StumbleUpon ile içeriğinize daha fazla trafik sağlayın!

StumbleUpon ilgi alanlarınızla ilgili dünyadaki  birçok web sitesini tarayabileceğiniz, en iyi içerikleri rastgele olarak karşınıza getiren bir arama motoru ve  imleme(bookmarking) platformudur.

StumbleUpon’u içeriğinize daha fazla trafik sağlamak için de kullanabilirsiniz. Nasıl mı?

+ Öncelikle Stumbleupon.com’ a üye olmanız gerekir.  Facebook ile de üyelik sağlayabilirsiniz.

+ İkinci adımda açılan penceredeki kategorilerden  ilgilendiğinizi seçmeniz gerek.

+ Kategorilerinizi belirledikten sonra “Stumble” butonuna basarak ilgi alanlarınızla ilgili siteler arasında gezinmeye başlayabilirsiniz.

+ StumbleUpon’da beğendiğiniz siteleri like’layabilir ya da bir daha karşınıza çıkmasını istemediğiniz içerikleri dislike ederek engelleyebilirsiniz.

+ Bir sosyal sitenin tüm özelliklerine sahip olan StumbleUpon da takip etmek ve takipçi kazanmak, beğenilerinizi arkadaşlarınızla ve platformun diğer kullanıcılarıyla paylaşmak mümkün.

+ Ve geldik asıl ilginizi çeken konuya; StumbleUpon dizinine web sitenizin sayfalarını ekleyerek, ilgi çekici içeriklere daha fazla trafik sağlayabilirsiniz.

+ Stumbleupon’da web siteleri sayfa sayfa eklenir.

+ Web sitenize organik trafik sağlarsınız.

+ Aynı zamanda  fotoğraf ve video ekleyebilir ve fotoğraf ve/veya video paylaşım sitelerinde yer alan içeriklerinizinde trafik almasını sağlarsınız.

+ Sayfa, fotoğraf veya video eklerken yapmanız gereken en önemli şey, eklediğiniz içeriğin kategorisini doğru seçerek, ilgi alanlarına göre doğru etiketleme yapmak.

+ Stumbleupon beğenilerinizi kategorize eder, kolayca aradığınız siteyi bulmanızı sağlar.

+İlgi alanlarınız arasında  daha çok hangilerine ait içerikleri beğendiğinizi  Stumble DNA grafiğiyle görebilirsiniz.

+Stumbleupon’un Firefox ve Chrome eklentileri, Android ve IOS için  mobil uygulamaları ayrıca Windows 8′ içinde bir uygulaması var.

+Ve son olarak Stumbleupon ads (reklam) modeli de mevcut, facebook reklamlarından daha uygun bütçelerle reklam verebileceğiniz bu modeli de deneyebilirsiniz.

Stumbleupon hakkında daha fazla bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Aşağıdaki videoyu izleyin!

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu