Web siteniz mobil uyumlu mu
Patentli Kardan Adam
Araştırma

Patentli Kardan Adam Yapalım :)

Her yerde kar var. Dışarda olan için bir çile,  evinde yada sıcak bir yerde olan için ise, müthiş bir keyif Kar. Türkiye Bembeyaz örtüsüne bürünmüşken, Karla ilgili yazmamak olmazdı 🙂

Aslında aklımda dönen Karlar düşer, düşer düşer ağlarım hep ismini hep ismini anarım… yada her yerde kar var kalbim senin bu gece, her yerde kar var….. şeklinde çocukluğumun şarkıları, zihnime o kadar yer etmişlerki ne zaman kar yağsa bu şarkılar aklımda dilimde döner durur J(Anket yapsam eminim ki benim gibi en az 100 kişi vardır)

Ancak yazımın konusu bu değil. Yazımın Konusu Kar ile ilgili alınmış Patentlerden en ilginci Bir KARDAN ADAM 🙂

Evet Yanlış Okumadınız bu bir patent. ABD Melville’den mucit Ignacio marc Asperas’ın yaptığı başvuru, kardan adam(kadın) yapımını kolaylaştırmak için bir kalıp. Bu tuhaf bir fikir,bu nedenle Patent başvuru sahibinin görüşlerine de yer vermek istiyorum. İşte Asperas’ın Düşünceleri…

…. “Kardan Adam Tarihi.”

Kardan adam yada kardan kadının geçmişi bilinmiyor. Ancak şunu belirtmeliyim ki, kardan ilk insan figürünü oluşturmayı düşünen kişi bir deha idi. Bilinmeyen yıllardan beridir kardan adam yapma çocuklar ve yetişkinler için heyecan ve neşe verici olmuştur. Ve bu kadar keyif verici bir olay için kısa bir patent araştırması yaptım. Ve kardan adam yapma ile ilgili bir patent başvurusu yoktu.

….. “Kardan Adam yapımı…zorluklar”

Kardan adam yapımının en büyük sorunu, genelde yeterli derecede kar olmayışıdır. Kışın her ilk kar yağdığında büyük bir neşe ile kar oynamak için içgüdüsel bir istek ve sevinç duyarız.  Ve ne yazık ki dışarı adımımızı atar atmaz bu heyacanımız kar eksikliği ile son bulur. Ancak aldığımız bu patentimiz ile artık kardan adam yapmak ulaşılmaz değil.  Az yada çok kar yağışı ile harika kardan adamlar inşa edebilirsiniz.

…… “ Kardan Adam Patentinin Aşamaları”

En ingenius  fikirin basit bir tasarımı olduğunu söylüyor.   Tost makinesi fırın.  Ve, evet, şimdi sonunda kardan adam. Tabi diğer patentler kadar yaratıcı değil, ancak inkar edilemez gerçekliği Dünyayı  sarsan bir yenilik olduğu.

Araştırmak isteyenler için Amerika Birleşik Devletleri Patent US8011991

Yazımı yüzümüzü,güldürmeye devam edecek bir fıkra ile bitirmek istiyorum.

“Küçük Ali arkadaşı Ahmet ile sabahleyin okula gidiyordu birden sevinçle bağırdı :

-Yaşasın!dün öğretmenimiz güneş de açsa yagmur da yagsa bugün için imtihan yapacağını söylemişti

Ahmet:

-Peki,bunda sevinecek ne var? diye sordu

Ali arkadaşına havayı göstererek cevap verdi:

-Görmüyor musun ahmet kar yağıyor.

Bu yazıyı okuyan herkes için hayat hep gülümseyecek sebeplerle dolu olsun:)

**********

Referans Siteler : http://on.io9.com/q3wQ9D

http://tr-network.com/

http://on.fb.me/AnWtsc

http://twitter.com/markamarka34

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu