Web siteniz mobil uyumlu mu
Araştırma

Gangam Style ve Sosyal Medya

Bu sabah fizy araç çubuğuna “gangam style” menü seçeneği eklendiğini görünce, yazmak şart oldu dedim.Gangam style youtube’da en popüler 3. müzik videosu olmuş. Açıkçası uzakdoğudan görülmemiş bir video müzik performansı.

Şarkının orjinal ismi GANGNAM STYLE ancak Ülkemizde Gangam style ismi ile ile meşhur oldu. Gangam Style isimli video klip 2 ayda 300 milyonun üzerinde izlendi. Onu bu kadar özel yapan şarkıyı söyleyen adamın ilginç dansı. Hala izleyemeyenler  ya da tekrar izlemek isteyenler için video klibi yazının sonuna ekledim.

Gangam Style’ın Dünyada ve Türkiye’de ki arama sonuçlarına baktığımızda, son 90 gün için de Dünya’da Gangam Style ile ilgili aramaların 29 Temmuz’da ilk 1-2 kişi ile başladığını, daha sonra en çok aramanın 4 Ekim 2012’de en yüksek seviyeye ulaştığını görüyoruz. Son günlere baktığımızda ise biraz düşüşte gibi gözükse de hala arama etkisi devam ediyor.

Ülkesel Bazda en çok aramalara baktığımızda; En fazla aramanın Türkiye’den yapıldığını görüyoruz. İkinci sırada Bosna Hersek, üçüncü sırada Hırvatistan yer alıyor.

 

En çok arama yapılan terimler ise, Youtube gangam style, gangam style psy olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Gangam sytle’ın oyunu da yapılmış durumda Arama trendlerinde Gangam style oyun olarak bakıldığında da Ekim ayı içinde yükselişte olduğunu görüyoruz.

Eğlencenin içerisinde kullanılıdğı bir çok yaratıcı reklam kampanyası biliyoruz. Belki de Gangam style bu kadar gündemde olduğu bir dönemde reklam ajansları gangam style ile ilgili de bir reklam çalışması yapılabilir ne dersiniz? Benim ilk aklıma gelen avea reklamlarında uzun bir dönem yer alan fasülye’nin maceralarına gangam sytle danslı bir bölüm eklenebilir, Bence şu anda yayınlanan “kepçe bey” reklamlarından daha etkili ve sempatik olacaktır:)

Siz nedersiniz, Gangam Style başka hangi reklam kampanyalarında kullanılabilir?

Gangam style video,

p

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu