Web siteniz mobil uyumlu mu
markaların internet kullanımı araştırması
Araştırma

Firmaların İnternet Kullanımı Üzerine Bir Araştırma

Sektörel Firmaların İnternet Ve Sosyal Medya Kullanımı Üzerine Bir Araştırma:

-BEYAZ EŞYA-Sektörü üzerine Örnekleme

1.Giriş

İnternet ve hemen sonrasında gelişen Sosyal Medya çağımızın en önemli bilgi ve iletişim teknolojileridir. Nasıl ki İnsanlık tarihi için Milat bir başlangıç noktası ise ve M.Ö ve M.S diye ikiye ayrılıyorsa;  Markalar için de İnternet bir milat olarak kabul edilmekte ve İ.Ö(internetten önce) ve İ.S(internetten sonra)diye değerlendirilebilmektedir.

Markaların Online Dünyayı bu kadar çabuk benimsemelerinin en büyük nedeni, Marka bilinilirliğini oluşturabilmek için maliyeti en etkin yollardan biri olmasıdır. Ürün ve hizmetleri dünyanın her yerinde en az maliyetle tanıtmalarına hatta satmalarına yardımcı olur.

Türkiye, İnternet ve Sosyal medyanın Ticarette kullanımı konusunda gelişmiş ülkelerin gerisinde olsa da, Kişisel İnternet kullanımının Türkiye genelinde yaygınlaşması ile birlikte işletmelerin ticari faaliyetlerinde İnternet’i kullanımı da artış göstermiştir.

Bununla birlikte sektörler arasında işletmelerin İnternet kullanımı arasında çeşitli farklılıkların olduğu gözlenmektedir. Bazı sektörlerde işletmeler İnternet’i hızlı bir şekilde benimseyerek faaliyetlerinde İnternet’i kullanırken bazı sektörlerde ise işletmeler İnternet’i yeterince kullanmamaktadırlar.

Bu Çalışmada, İşletmelerin İnternet ve Sosyal Medya Kullanımı Sektörel olarak incelenmesi hedeflenerek, ilk sektör olarak  “Beyaz Eşya” belirlenmiştir. Araştırma geçmiş bir yıllık veriler baz alınarak yapılmıştır.

Sonraki Sayfa

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu