Web siteniz mobil uyumlu mu
Araştırma

“Çamlıca Ve Narsisizm” ama ne alaka ?

Çamlıca Tepesine, Tüm İstanbul’dan gözükecek, en az 6 minaresi olacak muhteşem bir camii yapılacak. Başbakanımız Öyle buyurdu.

Eee Onun ağzından çıkan bir kelime ile cebimizden 20 liranın hemen kaybolabildiği, onun izni olmadan sezeryanla doğum yapamadığımız bir ülkedeyiz. Sayın Başbakanımızın ihtişamına yakışır Zaten.

Bize ne oluyorsa, onun ülkesi burası, bizde onun tebasıyız. Biz ondan daha mı iyi bileceğiz. Şükretmemiz gerek… Hani bize üzülüyorum…Böyle bir muhteşemliğin mantığını nasıl anlamıyoruz…Bence Açılışa katılım Tüm İstanbullu için zorunlu kılınmalı katılmayanlara ceza yazılmalı. Ve Açılışta,”Padişah’ım (ee pardon BAŞBAKANIM) çok Yaşaaaa! ” naralarını atmalıyız.

Bu günlerde Çamlıca’da cami projesi ne zaman aklıma gelse, aynı anda  aklıma  Narsisizmin doğuş hikayesi olduğu idea edilen bir hikaye geliyor. Aslında bu yazıyı yazma amacım o hikayeyi sizinle paylaşmak ve Ne alaka soruma cevap aramak.

NARKİSOS

Narkisos ne kadar da yakışıklı bir delikanlıymış. Fakat genç kızların onu gördüklerinde neredeyse pencerelerinden atlamaya kalkışmaları ve diğer insanların ona söyledikleri övgü dolu sözler ona fazla etki etmiyormuş. O zaten kendine aşık biriymiş. En doğruyu o bilir, en iyiyi o yaparmış. Bu yüzden küçümsediği insanlardan uzaklaşarak, Köyü tamamen gören tepedeki en güzel  göl kenarında kendi ihtişamına yakışır yaptırdığı bir kulübede yaşamaya başlamış. Her gün göle gidiyor ve gölün berrak suları içerisine bakarak kendi yansımasını izliyor, daha sonrada tepenin kenarından küçümsediği insanları ve onların yaşantısına küçümseyerek bakıyor ve tekrar göl kenarında kendi muhteşem yansımasını izliyormuş.

Bir gün böyle hayran hayran kendini izlerken suya düşmüş ve yüzme bilmediği için boğularak ölmüş. Bütün Köy:

“Dirisini doyasıya göremedik, yakınına yaklaşamadık bari ölüsünü görelim” diyerek, göle gitmişler. Bakmışlar ki göl de şapır şıpır ağlıyor. Göle şöyle demişler:

“Sen her gün onun güzelliğini izliyordun, sen niye ağlıyorsun?” Göl Cevap Vermiş:

“Ne izlemesi? Ben onun gözlerinde kendimi izliyordum.”

Bundan sonra bu gölde bir çiçek çıkmış. Onun adı da Narkisos’muş. Bu Bizim dilimize “Nergis” olarak geçmiş. Ve bu şekilde kendini çok beğenen insanlara da “Narsist” denmiş.

İşte hikaye bu… şimdi benim çözemediğim soru; “Çamlıca ve Narsisizm” Ne alaka?

 

 

 

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu