Web siteniz mobil uyumlu mu
Vodafone'dan Kadına şiddeti önlemeyi hedefleyen markadan ‘gizli’ mobil uygulama.
Genel

Vodafone’dan kadına şiddete yönelik önemli bir kampanya!

Ülkemizde her gün birçok kadın şiddet görüyor. Kadına şiddeti önleme konusunda yapılan çalışmalara Vodafone çok başarılı bir kampanya ile dahil oldu.

Ve bu kampanya süresince erkekler hiç bir şeyden haberdar olmadı. Çünkü kampanya erkeklerin anlamayacağı dilden konuştu.
Kadına şiddeti önlemeyi hedefleyen kampanya ‘gizli’ mobil uygulamayı içeriyordu. Kampanyanın detayları şöyle;

Vodafone’nun , “Kırmızı Işık” adını verdiği “gizli” uygulamanın tanıtımı için sadece kadınların anlayabileceği dilden konuşan bir kampanya yürüttü.

Team Red imzalı kampanyada, tehdit altındaki kadınların sadece telefonlarını sallayarak hızlı bir şekilde yardım isteyebilecekleri uygulamanın farkına varmaları için alternatif mecralar yaratıldı. Yalnızca kadınların ilgi göstermesi beklenen kıyafetlerin ürün etiketleri ya da ısıtılınca renk değiştiren ağda bantları gibi alanlar, kampanyada kullanılan sıra dışı mecralar arasında yer aldı.

Her ne kadar kampanyada televizyon, radyo ve açıkhava gibi mecralar kullanılmasa da, geleneksel destekten de vaz geçilmedi. Gazetelere ve kadın tuvaletleri gibi sadece kadınların ziyaret ettiği alanlara ilanlar veren marka, kadınları kampanyanın gizli mesajını içeren videoları barındıran mikrositeye yönlendirmeye çalıştı.  Mikrositede ise, erkek izleyicilerin özellikle sıkıcı bulacağı konuları uzun uzadıya işleyen videoların ilerleyen dakikaları içerisine, sadece basit bir fener uygulaması gibi duran “Kırmızı Işık”ın asıl işlevinin açıklaması ve nasıl kullanılacağı bilgisi yerleştirildi.  Ayrıca kadınlar, sosyal medya hesaplarında bu videoları erkeklerin dikkatini çekmeyecek bir biçimde paylaşmaya çağrıldı.

Kaynak : mediacatonline (mediac.at/1orZ41b)

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu