Web siteniz mobil uyumlu mu
Genel

Samsung’dan Dahiyane(!) Patent..

Samsung’un imza attığı dahiyane (!) patentini görünce, gerçek olmasını istemeyebilirsiniz…

Patent savaşının hız kesmeden sürdüğü son zamanlarda şirketler kendi patentlerini alabilmek için kıyasıya mücadele halinde ve sektöre “bir ilki” getirmek istiyor.

Samsung’un telefonlarında kullanacağı iddia edilen yeni patenti de bu anlamda değerlendirilebilir. Ancak söz konusu patentin yaptığı tek şey telefonların kılıfını değiştirmek.

Şöyle ki, bu patent ile Samsung, kılıf ile ekrandaki duvar kağıdının aynı olmasını istiyor. Ancak kılıfın üzerinde herhangi bir LED teknolojisi elbette kullanılmıyor ve olay sadece kılıfın üzerine yapıştırılacak bantlar vasıtasıyla yapılıyor.

Şimdi söz sizde… Patent savaşlarının, şirketlere böylesine basit patentleri bile aldırdığı bir dünyada yaşıyoruz. Sizce bu iş nereye varacak?

*****

Referans Chip.com.tr

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu