Web siteniz mobil uyumlu mu
Genel

Sadece “GAGA’cılar Girebilir! “LITTLEMONSTERS.COM”

littlemonsters.com

Dünyanın Her yerinden 20 Milyonu aşkın takipçisi olan Lady Gaga, hayranlarının birbirleri ile tanışması ve  paylaşımları arttırmak için kendi sosyal ağ sitesini kulanıma açtı.

Sürekli çılgınlıklarıyla gündemde olmaya devam eden Gaga,nın  Etten elbise giymek , kan ve sperm kokan parfüm üretimi derken, sosyal medyada kendine özel bir platform oluşturması hiç şaşırtıcı olmadı. Gaga’nın ‘Little Monsters’ (Küçük Canavarlar) lakabını verdiği hayranlarına adadığı LittleMonsters.com sadece Gaga severlere özel bir sosyal ağ…
littleMonstors.com şu anda test aşamasında, ve sadece davetiyeyle üye

lady gaga

olunabiliyor. Site  daha çok Reddit ve Pinterest’i andırıyor. Sitede hayranlar  diğer sosyal ağ sitelerinde olduğu gibi hoşlandıkları içerikleri işaretliyor, resim paylaşıyor ve video üretebiliyorlar. Diğer sosyal ağ sitelerinden ayıran en büyük özelliği, GAGA ve Fanlarının birebir etkileşim halinde olacak olması.

Peki Kimdir Bu Lady Gaga?

Lady GAGA  asıl adı. Stefani Joanne Angelina Germanotta,  28 Mart 1986 doğumlu, İtalyan kökenli ABD’li şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen. Sahnelere New York’taki Lower East Side’ın rock müzik sahnesinde yer alarak başlayan sanatçı, daha sonraları 2007’de Interscope’un bir alt şirketi olan Streamline Records ile anlaştı.

Sanatçının ilk albümü olan The Fame, 19 Ağustos 2008 tarihinde yayımlandı. Albüm, elde ettiği olumlu eleştirilerin yanında Kanada, Avusturya, Almanya, İrlanda ve Amerikan elektronik albüm listelerinin bir numarasına kadar yükseldi.

Lady Gaga, David Bowie ve Freddie Mercury gibi glam rock müzisyenleri ile Madonna ve Michael Jackson gibi pop müzik sanatçılarından etkilendiğini belirtiyor. Bunun yanında modanın, sanatçının söz yazarlığı ve performansları üzerinde büyük bir etkisi olduğu bilinmektedir.

LADY GAGA VE MODA

Lady Gaga bir demecinde modayla çok içli dışlı olduğunu ve modanın ona her şeyi ifade ettiğini belirmiştir.  New York Times’a göre, ‘Lady Gaga’ ismi Global Language Monitor tarafından 2010’un en moda sözcüğü olarak seçildi.

Lady Gaga, The Fame Ball Tour kapsamında plastik baloncuklardan oluşan bir kıyafet giyerken.

Moda sevgisi “her zaman iyi korunmuş ve güzel” olduğunu belirttiği annesinden gelen sanatçı, müzik bestelerken daima sahnede giyeceği kıyafetleri düşündüğünü söylemektedir. Gaga bu konudaki bir demecinde şu yoruma yer vermiştir: “Müzik bestelerken sahne kıyafetlerimi düşünerek hareket ediyorum. Bu tamamen hepsi-bir-arada-gösteri sanatı. Benim için her öge bir araya gelerek gerçek bir öykü oluşturur ve bu da süper-hayranları geri getirir. Bunu geri getirmek istiyorum. Görselin çok güçlü olmasını istiyorum ki hayranlar bizim her parçamızı yiyip, tadabilsinler.”

The Star gazetesinden Trish Crawford köşesinde şu yoruma yer verdi: “Moda onun kartı, kalabalık bir sahnede onu farklı kılan bir yol.” Gaga’nın şahsi olarak ilgilendiği “Haus of Gaga” adını verdiği bir moda takımı bulunmaktadır. Takım, sanatçının birçok kıyafetinin, sahne desteklerinin ve saçlarının yapımını üstlenmektedir.[84] Sanatçının vücudundaki çeşitli yerlerde altı dövmenin varlığı bilinmektedir.[85] Bu dövmeler arasında The Guardian tarafından Gaga’nın “kahraman”ı olarak belirtilen John Lennon’ın son dönemlerinde yaptırdığı barış sembolü dövmesi de bulunmaktadır.[86] Bunun yanında sol kolunda kıvrıklı Almanca bir Rainer Maria Rilke yazısı yer almaktadır:

« Gecenin derinliğinde, yazmaya yasaklanman durumunda öleceğini itiraf et. Sonra da köklerini, yani cevabı salan kalbinin derinliklerine bak ve kendine sor, yazmalı mıyım? » (Rainer Maria Rilke)

Lady Gaga’nın 2011’e kadar dünya çapında yaklaşık 23 milyon albüm satışı ve 64 milyon tekli satışı bulunmaktadır. Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisine göre dünyadaki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilen Gaga, ayrıca Twitter’da 19 milyonu, Facebook’ta 47 milyonu aşan takipçi sayısıyla, yaşayan insanlar içinde bu sosyal ağlarda en çok izleyicisi olan kullanıcı oldu.

Daha fazlası için wikipedia.org sitesini ziyaret edebilrsiniz.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

This Post Has One Comment

  1. aykut Reply

    moda ve gaga çok saçma o olsa olsa modanın yüz karası olur madayı katlediyor kim bunun giydiğini giyip dışarı gwzmeye çıkarki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu