Web siteniz mobil uyumlu mu
Google görsel arama
Genel

Görsel Arama: E-Satış, Sosyal ağ, kişisel ve mobil uygulamalarında kullan.

İstanbullular bilir, İstanbul’da toplu taşıtla işe gidip gelmek tam bir işkencedir. Bu nedenle eşimle ben, 2.el bir araba arıyoruz.  Ne yapabiliriz?  İnternette beğendiğimiz araba türünü yazıp arayabiliriz. Ya da sahibinden gibi sitelere bakabiliriz. Ya da sokaklarda galeri gezerek de bulmamız mümkün.

Veya. Beğendiğimiz o arabanın resmini çeker ve internette görselini arayarak 2. Elinin olup olmadığını araştırabiliriz. Akıllıca öyle değil mi· ? Yalnız araba hayalimi ertelemek zorundayım çünkü, eşimin de benimde ehliyetimiz ve ehliyet almaya niyetimiz yok 🙂

Asıl konu Google üzerinden görsel olarak da arama yapabiliyoruz. Google’ın bu hizmeti geçtiğimiz sene açıkladı.  Ancak yine de kullanımın pek yaygın olduğunu söyleyemem. Aslında basit işleyen bir sistem Bilgisayarınızdaki bir görseli arama çubuğunun görsel ara sayfasına sürükleyip bırakmanız yeterli. Google’ın bu özelliği sayesinde doğrudan bir resim dosyasının benzerini de bulabiliyor, Ayrıca görseliniz konusunda bilgi sahibi de olabiliyorsunuz.

Kullanım amacı olarak da faklı açılardan düşünebiliriz. Örneğin Facebook’ta bizi eklemek isteyen birini tanımıyoruz. Kendi bilgileri olduğundan da emin değiliz. Resmini Google görsellerde arayarak onun hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz.

Ya da il dışından gelen bir misafirimizi Sultanahmet’ gezmeye götürdük. Yılanlı taşın resmini cep telefonumuzla çektik sohbet ediyoruz. Bize hikâyesini sordu. Çektiğimiz resmi Google görsel olarak arayıp hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz.

Kullandıkça çok daha fazla geliştirileceğine inandığım bu Google hizmetini sizce hangi farklı ihtiyaçlar içinde kullanabiliriz. Bakalım, siz ne için Kullanacaksınız?

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu